Yeniden Refah Partisi’nden 50+1 açıklaması: Türkiye’nin öncelikli gündemi enflasyondur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın '50+1' çıkışına Yeniden Refah Partisi'nden ilk yanıt geldi. Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, "Bugün tartışmamız gereken konu 50+1 değildir. Eğer ki, 50+1 sisteminden duyulan bir memnuniyetsizlik varsa hazırlamayı düşündükleri anayasa paketinin içerisinde getirirler. Biz de değerlendirmemiz yapar ve fikrimizi söyleriz" ifadelerini kullandı.

Yeniden Refah Partisi'nden 50+1 açıklaması: Türkiye'nin öncelikli gündemi enflasyondur
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Yüzde 50+1’in değişmesi isabetli olur” çıkışının yankıları sürüyor.

Bu kapsamda, Cumhur İttifakı ortağı Yeniden Refah Partisi de açıklama yaptı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Suat Kılıç, Genel Başkan Fatih Erbakan başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası, Erdoğan’ın ’50+1′ çıkışına ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“50+1 savunacak değiliz. 50+1’e karşı çıkacak da değiliz. Demek istediğim şudur. Yeni Cumhurbaşkanlığı seçimine dört yıldan fazla bir süre var. Bugün tartışmamız gereken konu 50+1 değildir. Bugün tartışmamız gereken konu, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin seçim esası değildir. Daha o zamana çok var. Eğer ki, 50+1 sisteminden duyulan bir memnuniyetsizlik varsa hazırlamayı düşündükleri anayasa paketinin içerisinde getirirler. Biz de değerlendirmemiz yapar ve fikrimizi söyleriz. Ama Türkiye’nin öncelikli gündemi enflasyondur, ekonomidir, gıda enflasyonudur, vatandaşımızın geçim problemidir, konut kiralarıdır. Konuta ulaşamamaya yönelik problemlerdir. Bugünün ekonomik problemlerini, sosyal ve toplumsal problemlerini yüzde 50+1 tartışmasının gölgesinde bırakmaya taraftar değiliz.”

Haber Merkezi

Yeniden Refah Partisi’nden 50+1 açıklaması: Türkiye’nin öncelikli gündemi enflasyondur

Yorumlar kapalı.