Yıl 2023, Köseler ve Tosunlar Elektrik Bekliyor

Ödemiş'in Köseler ve Tosunlar Mahalleleri, hala elektrik ve su sorunuyla mücadele ediyor. Mahalle sakinleri, yıllardır bekledikleri elektrik bağlantısının bir türlü gerçekleşmediğini dile getiriyor. Bu yazıda, Köseler ve Tosunlar Mahalleleri'ndeki mağduriyetin detaylarına ve sorunun çözümü için yapılan çabalara yer veriliyor. TV 9 ekranlarında Ödemiş'te yaşanan elektrik ve su krizi, bu mahallelerdeki vatandaşların yaşadığı güçlükler ve çözüm arayışları aktarılıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demet Gürgen / Ödemiş’in Köseler ve Tosunlar Mahallesi’nde 2023 yılında hala elektriği ve suyu olmayan evler var. Köseler Muhtarı Mehmet Uyanık ve Tosular Muhtarı Recep Fırtına  3-4 yıldır mahallelerine elektrik bağlanmasını bekliyorlar.

Köseler Muhtarı Mehmet Uyanık, “2019 yılında proje çıkarıldı. 2021 yılında projeye başlandı. Yıl 2023 oldu hala sonuca ulaşamadık. Aboneliklerini yatırdık ancak bağlanmadı. Vatandaşın mağduriyetinin giderilmesi için kendimizi feda ediyoruz ama bir sonuç alamıyoruz. Burada elektrik yanında içme suyu sorunu da var. Burada da hiçbir sonuca ulaşamadık. 4 yıldır bekliyoruz.

Buradaki insanlar elektriğini güneş enerjisi ya da jeneratör ile karşılıyor. Güneş paneli yetersiz kaldığından vatandaş mağduriyetinin giderilmesini istiyor. Hayvancılıkta sağım makineli oluyor. Maddi gücü olmayanlar mağdur oluyor. 22 hanemiz var. Bu şekilde 5 tane bölge var. Kavaklar, Kocadere, Dede Mevki, Oyuk Mevki, Beyoğlu damları yaylası. Bunlarda hayvancılık yapılıyor. Evlerinde buzdolabı yok. Mağduriyet yaşanıyor. Sorunumuzun çözülmesi için yetkili mercilerin kapısını çalışıyoruz ancak aksıyor. 105 abonemizin mağduriyetinin giderilmesini istiyoruz. Abonelik parasını ödedik, numaratajlarını çıkardık. Ancak eksik proje nedeniyle bağlantı sağlanamıyor. Gediz Elektrik mağduriyetimizi çözsün” diye konuştu.

YAYLA KARANLIK İÇİNDE

Tosunlar Mahallesi muhtarı Recep Uyanık da, “Biz de mağduruz. 2019 yılında abonelikler 8 ayda bağlanır dediler. 2023 oldu hala mağduruz. 20 hanenin 4 tanesinde sorun var. Gediz Elektriğin yöneticisi bile değişti. Sonuca hiçbir şey bağlanmadı. Yaylamız karanlık içinde. ” diye konuştu. 

 

 

Yıl 2023, Köseler ve Tosunlar Elektrik Bekliyor

Yorumlar kapalı.