‘Yüzümüzü güldüren sadece sizsiniz’

Tunç Soyer’in ev sahipliğinde amatör futbol kulüplerine destek töreni yapıldı. Törende amatör futbol kulüplerine yapılacak olan 6 milyon 760 bin liralık nakdi yardımın simgesel çeki takdim edildi.

'Yüzümüzü güldüren sadece sizsiniz’'
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Amatör Spor Kulüpleri Derneği Başkanı Efkan Muhtar’ın açılış konuşmasını yaptığı Amatör Futbol Kulüpleri’ne Destek Töreni Kültürpark Celal Atik Spor Salonu’nda gerçekleşti.

yuzumuzu gulduren sadece sizsiniz whatsapp image 2023 11 29 at 20.27.44

İzmir Amatör Spor Kulüpleri Derneği Başkanı Efkan Muhtar

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin amatör futbol kulüplerine yaptığı yardımlardan bahseden Muhtar, “Pandemide sahaların kapandığı zaman spor yapamadık. Tunç Soyer’den destek olmasını istedik, bizi kırmayıp ricamızı kabul etti ve nakdi yardımlarda bulundu. Buradan kendisine teşekkür ediyoruz. Sadece nakdi değil ayni yardım da alıyoruz. Aldığımız yardımların değeri 17 milyon 500. Soyer ve ekibi olmasaydı bizlerin bu sporu yapma şansı yoktu, İzmir’imizin 29 bölgesinde yaptıkları halı sahaları bizlere hediye etti. Ayrıca bu yaz sporcuların tatil yapacağı, İzmir Özdere’de 40 dönümlük arazide tesis yapıldı ve müştemilatı ile birlikte maliyeti 50 milyon. Başkanımız sizler için bütçe ayırdı. Biz seni seviyoruz ve yanındayız Başkanım” dedi.

yuzumuzu gulduren sadece sizsiniz whatsapp image 2023 11 29 at 20.27.56

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer 

‘HEPSİ SİZE FEDA OLSUN’

Efkan Muhtar’ın ardından kürsüye çıkan Tunç Soyer, “Sevgili dostlar zor zamanlardan geçiyoruz. İzmir tarihinde ilk defa çok büyük felaketlerle karşılaştık. Tsunamiler, depremler ve geçen gün yaşadığımız deniz taşkını… Yaşanılan bu felaketler içinde yüzümüzü güldüren tek şey sizin sevinciniz. Sizi çok seviyorum. Atamız, vatanı sizler gibi; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller kurtaracak diyor. Geleceğimizi sizler aydınlatıyorsunuz. Gülen yüzünüz geleceğe dair ümitlerimizi artırıyor. Halı sahaların, maddi yardımların hepsi size feda olsun. Çok daha fazlasını hak ediyorsunuz. Spor kulübü hocalarına da seslenmek istiyorum. Size maaş verilmiyor, madalya takılmıyor. Siz kocaman yürekle çocuklarımıza sahip çıkıyorsunuz, helal olsun size. Bugüne kadar yaptıklarımızın çok daha fazlasını sizler için yapmaya devam edeceğiz’’ şeklinde konuştu.

yuzumuzu gulduren sadece sizsiniz whatsapp image 2023 11 29 at 20.28.17

Tunç Soyer’in konuşmasının ardından amatör sporlara katkı veren isimlere plaket verildi. Coşkun Süer, Hamdi Kutval, Kadri Yatkın, Özer Yurteri, Şaban Acarbay plaketlerini Soyer’in elinden aldı. Son olarak amatör kulüplerin öğrencilerine ve destekçilerine sembolik çekleri takdim edildi.

Haber Merkezi

‘Yüzümüzü güldüren sadece sizsiniz’

Yorumlar kapalı.