19 Mayıs coşkuyla kutlanacak!

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir İl Başkanlığımız, 19 Mayıs Pazar Günü, Saat 14.00'te, Cumhuriyet Meydanı'nda,19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle çelenk sunum ve kutlama programı gerçekleştirecektir.

19 Mayıs coşkuyla kutlanacak!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için hazırlanan etkinlikler tüm kente yayılacak. Tiyatrodan spor organizasyonlarına pek çok programa ev sahipliği yapacak İzmir’de tam anlamıyla bayram coşkusu yaşanacak. Sanatçı Sıla ise Gündoğdu Meydanı’nda İzmirlilere müzik ziyafeti sunacak.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ise Kurtuluş Savaşı’nın fiili başlangıcı olarak kabul edilen 19 Mayıs’ta Samsun’da olacağını açıkladı. Tugay, “Bir destansı mücadelenin ilk adımının atıldığı yer. Hepimizin kahramanı, izinden gittiğimiz büyük liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kararlılığının simgesi. Ben de bu yıl 19 Mayıs’ı Samsun’da geçireceğim. Samsun’dan gelen davet nedeniyle buna yaklaşık 2 ay önce karar verdik. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kendimden çok İzmir’i, İzmir halkını temsilen orada olacağım. Gurur duyduğumuz bir gün. İzmir’de de 19 Mayıs etkinliklerle, törenlerle kutlanacak. Kalbim ve ruhum burada ama bedenen Samsun’da olacağım, İzmir’in selamını Samsun’a götüreceğim” dedi.

ÖZEL HABER 

 

19 Mayıs coşkuyla kutlanacak!

Yorumlar kapalı.