25.Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali başlıyor

Bayındır ilçesinde, son yerel seçimlerin ardından belediye başkanlığının AK Parti'den CHP'ye geçtiği ilçede, çiçek festivali heyecanı yaşanıyor. Bu yıl 25'incisi düzenlenecek festivali ev sahibi Bayındır Belediyesi organize ederken, destekçisi ise İzmir Büyükşehir Belediyesi olacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Festival için hazırlıklar son aşamaya geldi. Festival stantları için kura çekimi yapıldı ve kiralamalar tamamlandı. Festivalde, Bayındır Çiçekçilik Kooperatifi (BAYÇİKOOP) başta olmak üzere, SÜSBİR ve diğer kooperatiflere bağlı 200’den fazla çiçekçilik firması yer alacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi de festivalde kendi standını kuracak.İlçe merkezindeki stantlarda, Bayındır’da faaliyet gösteren çiçekçilik firmaları ve üreticilerinin ürünleri çiçekseverlerin beğenisine sunulacak. Festival, 25-28 Nisan tarihleri arasında 4 gün boyunca devam edecek ve 25 Nisan Perşembe günü saat 11.00’de protokolün ve halkın katılımıyla açılış töreni gerçekleştirilecek. Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu’nun ev sahipliğindeki açılış törenine İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay da katılacak. Festival, CHP Genel Başkanı Özgür Özel ve CHP milletvekillerinin de davet edildiği önemli bir etkinlik olarak planlanıyor.
Çiçekçiliğin başkenti olan Bayındır, sadece ilçe üreticilerine değil ülke ekonomisine de büyük katkı sağlıyor. Bayındırlı çiçek üreticileri festival de ilçelerini en güzel şekilde tanıtabilmek için titizlikle çalışmaya devam ediyor. Geride kalan 25 yılda Bayındır, Türkiye’nin önemli çiçek üretim merkezlerinden biri haline gelirken Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali de ülkenin dünyaya açılan pencerelerinden biri oldu. Üreticilerimiz yüzlerce çeşit çiçekle oluşturdukları sergilerinde hem ülkemizin değişik yerlerinden gelen ziyaretçileri mest ediyor hem de ürünlerini pazarlama imkânı buluyor. Bu sene stantlar yaklaşık 2 bin 600 metrekare’lik bir alana kuruldu ve festivale 130 çiçek üreticisi katılıyor.

BU YIL 25’İNCİSİ DÜZENLENECEK

Bu yıl 25. kez düzenlenecek olan Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali’ne herkesi davet eden Bayındır Belediye Başkanı Davut Sakarsu “Bu sene 25’nci kez düzenleyeceğimiz “Bayındır 25. Uluslararası Çiçek Festivali” 25-28 Nisan 2024 tarihleri arasında çiçeğin kenti Bayındır’da. Bayındırımızın ve birbirinden güzel çiçeklerimizin güzelliğinde buluşmaya herkesi bekliyoruz” dedi.

SAMİME EKTİR

25.Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali başlıyor

Yorumlar kapalı.