3. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali 16 Haziran’da Başlıyor

3. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali 16-23 Haziran tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştiriliyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İZFAŞ, İZELMAN ve Kültürlerarası Sanat Derneği işbirliğiyle düzenlenen 3. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali, 16-23 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Festivalde 100’den fazla film gösterilecek ve caz eserlerinden oluşan ‘Taşra Üçlemesi’ projesinin dünya prömiyeri yapılacak. Nuri Bilge Ceylan’ın üç filminden seçilen sahneler üzerine bestelenen bu proje, müzisyenlerin canlı performansları eşliğinde gösterilecek.

Festival, ilk iki yılında sadece Ulusal Yarışma’yı kapsarken bu yıl müzik temalı kurmaca ve belgesel filmlerin yarışacağı Uluslararası Yarışma’yı da içermektedir. Ayrıca göç temalı filmlerden oluşan başka bölümler ve yan etkinlikler de festival programında yer alacak.

Emek Ödülleri, Türkiye’nin ilk kadın sinema eleştirmeni ve çevirmeni Sevin Okyay ile akademisyen, yazar Prof. Dr. Oğuz Makal’a takdim edilecek. Ödüllerin verileceği törende, yarışma ve onur ödülleri de sahipleriyle buluşacak.

Festival, toplamda yedi farklı mekânda gerçekleşecek. İstinye Park Teras’ın iki salonu yarışmalara ev sahipliği yaparken diğer gösterim mekânları arasında Elhamra (Devlet Opera ve Balesi Salonu olarak kullanılıyor), Karaca Sinema, İzmir Fransız Kültür Merkezi, Kültürpark İzmir Sanat salonları ve Güzelyalı sahilindeki Kadifekale Gemisi bulunuyor.

3 izmir uluslararasi film ve muzik festivali 16 haziranda basliyor 11111

Festivalin afişi Nazlı Ongan tarafından tasarlanırken ödül heykelcikleri Sema Okan Topaç tarafından hazırlandı. Daha fazla bilgi için 3. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali’nin resmi internet sitesine başvurabilirsiniz.

3. İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali 16 Haziran’da Başlıyor

Yorumlar kapalı.