4. Ödemiş Balkan Şenliği yapıldı

Ödemiş Belediyesi tarafından Salı Pazarı Parkı'nda Ödemiş Balkan Göçmenleri Derneği ve Mudanya Lozan Mübadilleri Derneği iş birliğiyle düzenlenen 4. Ödemiş Balkan Şenliği gerçekleştirildi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düzenlenen şenlikte sergi açılışı, panel, halkoyunları gösterileri ve Balkan Konseri gibi birçok etkinlik yer aldı. Ödemiş Belediyesinin iş birliğinde düzenlenen şenliğe çok sayıda Ödemişli katıldı etkinlik Ödemiş sakinleri tarafından ilgi ile karşılandı.

Etkinlik hakkında konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Sayın Mehmet Eriş, “Salı Pazarı Parkı’nda Balkan Şenliğimiz duygulandıran bir sergiyle başladı. 4.Ödemiş Balkan Şenliğimiz çerçevesinde Mudanya Lozan Mübadilleri Derneği Başkanımız Hüseyin Türker’in hazırladığı “Mübadele” konulu sergisini birlikte görev yaptığımız eski Buca Bld. Başkanımız ve 25. Dönem İzmir Milletvekilimiz Cemil Şeboy, Uluslararası Balkan Dernekleri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Esnafoğlu, Ödemiş Balkan Göçmenleri Derneği Başkanımız Tuncay Saygıner ve birbirinden değerli konuklarımızla birlikte açtık. Evladı Fatihan’ın acıları da barındıran Mübadele günlerini yansıtan karelerin yer aldığı bu sergiyi Balkan Göçmeni bir ailenin ferdi olarak duygulanarak inceledim.4. Ödemiş Balkan Şenliğimiz birbirinden güzel etkinliklerle akşam boyunca sürecek” dedi.

Haber Merkezi

4. Ödemiş Balkan Şenliği yapıldı

Yorumlar kapalı.