Ahmet Aydın, Soyer ve Yetişkin arasında husumet olduğunu idea etti

Ak Parti Seferihisar ilçe Başkanı Ahmet Aydın, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin arasında başkanlık anlamında bir tartışmanın söz konusu olduğunu idea ederek, Soyer’in artık buna son verip Yetişkin’ ile arasındaki husumete son vermesi gerektiği konusunda açıklama yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı sıfatını kullanarak Seferihisar halkına ait olan tesise halkın deyimiyle Tunç Soyer’in çöktüğünü ifade eden AK Parti Seferihisar İlçe Başkanı Ahmet Aydın:

“2023 Seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olma hayali kuran Tunç Soyer, Seferihisar Belediye Başkanlığı döneminde Seferihisar halkının sırtına yüklediği borçlar ayak bağı olmasın diye İzmir Büyükşehir Belediyesi bütçesinden Seferihisar halkının malı olan Teos Yazarlar Evi’ni satın alarak kaynak aktardı. Bu kaynakla Tunç Soyer döneminden kalma tartışmalı borçların küçük bir kısmı ödendi. O zaman yapılan görüşmelerde tesisi Seferihisar Belediyesi kullanacaktı, ancak bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ait bir şirkete tahsis edileceği düşünülüyor. Bu kabul edilemez bir durum. Bu operasyona halk arasında üstüne çöktü derler. O tesisin Seferihisar Belediyesi’nde kalması için elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

Seferihisar Belediyesi CHP’nin değil hepimizin

2019 yerel seçimlerine uzanan Tunç Soyer ile İsmail Yetişkin arasındaki gerginliğin her geçen gün daha da büyüdüğünü ve Seferihisar’a zarar verdiğini belirten Başkan Aydın “2019 yerel seçimlerinde Tunç Soyer başka bir adayın Belediye Başkanı olmasını istedi. Ancak İsmail Yetişkin Seferihisar Belediye Başkan adayı oldu. O gün başlayan kavga bir türlü bitmedi. Tunç Soyer İsmail Yetişkin’in adaylığını ve sonrasında Belediye Başkanlığını hazmedemedi. Onu Belediye Başkanı olarak tam anlamıyla muhatap almadı. Bu kavgaya artık son verilmeli. Böyle kişisel husumetler, kısır tartışmalar son bulmalı. Halk İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden de Seferihisar Belediyesi’nden de hizmet bekliyor. Vatandaşlarımızın artık vakit kaybetmeye tahammülü yok. Seferihisar Belediyesi CHP’nin değil hepimizindir” dedi.

 

Seferihisar halkı hizmet bekliyor

 

“Seçim zamanı İsmail Yetişkin ile Tunç Soyer’i yan yana göremedik. Ancak CHP Yönetimi bu kavgayı görmezden geldi. Tunç Soyer’in Büyükşehir, İsmail Yetişkin’in de Seferihisar Belediye Başkanı olmasıyla Seferihisar’a hizmet yağacağını iddia ettiler. Şu ana kadar ne İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden ve Seferihisar Belediyesi’nden bir hizmet gördük, ne de Tunç Soyer’in hiç bir faydasını şahit olduk. İzmir geneline bakıldığında her taraf dökülüyor, ancak İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin en az hizmet getirdiği yer Seferihisar. AK Parti’nin çabaları, girişimleri olmasa Seferihisar yaşanmaz bir yer olurdu” dedi.

 

Seferihisar’ı satmaya doyamadılar

 

Teos Yazarlar Evi’nin İzelman’a devrinin gündeme gelmesiyle, Seferihisar’da yıllardır satılan belediye mülkleri tekrar tartışmaya sebep oldu. 

Tunç Soyer döneminde Seferihisar Belediyesi’ne ait değer biçilemeyen denize sıfır çok sayıda arazinin satıldığını ve bu geleneğin İsmail Yetişkin ile de devam ettiğini belirten Başkan Aydın Yapılan Seferihisar’a ihanettir ifadesini kullandı.

 

Başkan Aydın: “Seferihisar’a yeni kamu yatırımlarının gelmesi için teşkilatımızla birlikte yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Seferihisar’da pek çok projemizi hayata geçirdik. Hangi kapıyı çalsak, bir kamu yatırımı için söz alıyoruz. En büyük sorunumuz Belediye’nin elindeki tüm mülkiyetleri haraç mezat satması. Kamu yatırımları için maalesef Seferihisar Belediyesi’nin elinde arazi kalmadı. Belediye elindeki arazileri satmak yerine ilçenin ihtiyaç duyduğu kamu yatırımları için arazi üretmelidir” dedi.

HABER MERKEZİ

Ahmet Aydın, Soyer ve Yetişkin arasında husumet olduğunu idea etti

Yorumlar kapalı.