AK Parti’nin Buca’da ‘hizmet’ açıklamasına CHP’den ‘vergi’ çıkışı!

Buca Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda hem iktidarın Buca’ya yaptığı yatırımlar tartışıldı. AK Parti’nin hizmet çıkışına CHP’den yanıt geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sıla Arabacıoğlu/YENİ İZMİR-Buca Belediyesi Haziran ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci birleşimi, İlhan Dal başkanlığında gerçekleştirildi. AK Parti kanadından gelen iktidarın Buca’ya yaptığı hizmetleri sıralaması üzerine Buca Belediyesi Meclis Başkanvekili İlhan Dal’dan “Gerek Buca Belediyesi’nin Buca’ya yaptıkları gerek iktidarın yaptığı çalışmalar aslında vatandaşın verdiği vergiler geri dönüyor” dedi.

AK PARTİ’YE DAVET

AK Parti Grup Başkanvekili Ekrem Gündoğdu, Meclis’in Dilek ve Temenni kısmında söz alarak, “Biz 21 yıldır iktidardayız. Milletimiz bize 5 yıl daha görevde olama hakkı verdi. Bizim ölçümüz her zaman millete hizmet etmek. Bugün bu ilçemizde, Buca’nın kangreni olan Buca Cezaevini kaldırmada, Seyfi Demirsoy Hastanesini Buca’ya kazandırma, kaymakamlık binamızın yeniden yapılmasında, Buca Belediyesi’nin istediği ve bizim katkı koyduğumuz İZBAN ve Buca istasyonun belediye devrinin sağlanması, demokrasi meydanındaki stadyumun belediyeye ait meydan yapılmasını biz bunları belediyeye tahsis ettik ama maalesef belediyeden, bir hizmet göremiyoruz. Demokrasi meydanındaki alanın çok geniş olması ile ilgi izni verdik ama bir çalışma görmedik inşallah 2024 de Buca’yı bir AK Partili belediyeyle tanıştırmak nasip olur, iktidar belediyesi meclis üyesi olmak isterseniz  sizi AK Parti’ye davet ediyoruz” dedi.

‘HAŞERE SORUNU’

Buca Belediye AK Parti meclis üyesi İsa Nezir, Buca’da haşere sorununun arttığını belirterek “Çocuklar ve aileler bu konuda rahatsız ilaçlama konusu. Haşere ve sinek ileri boyutta var. Bu ilaçlama ya bir el atılması gerekiyor. Bu ne kadar İzBB’nin olsa da bunu Buca Belediyesi yapması gerekiyor. Bu rahatsızlığı muhtarlar ve vatandaşlar dile getiriliyor. Şirinyer Parkı’nın tadilatı ile ilgili geçen ay başkan ‘hemen başlıyoruz’ dedi ama oradaki sorun hala devam etmekte. Şirinyer Parkı’nın tadilatı bir an önce tamir edilmesi lazım” diye konuştu.

Son olarak konuşan Buca Belediyesi Meclis Başkanvekili İlhan Dal “Gerek Buca Belediyesi’nin Buca’ya yaptıkları gerek iktidarın yaptığı çalışmalar aslında vatandaşın verdiği vergiler geri dönüyor. Böyle olduğunda teşekkür ediyoruz. Buca belediyesi de üzerine düşeni yapıyor, elbette bu bir süreç alıyor. Ama biraz zaman istiyoruz” ifadelerini kullandı.

AK Parti’nin Buca’da ‘hizmet’ açıklamasına CHP’den ‘vergi’ çıkışı!

Yorumlar kapalı.