“Basın mensuplarına cevap vermem”

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, partisinin en düşük oy aldığı Kiraz’ın Dokuzlar Köyü’nde oy artışının yaşanmaması ve köyün her seçimde kaybedilmesine ilişkin olarak, “Ben basın mensuplarına değil, partimin yetkili kurumlarına cevap veririm” ifadelerini kullandı. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısı ile 14 Mayıs ve 28 Mayıs cumhurbaşkanlığı seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeni İzmir Gazetesi’nden Berivan Kaya’nın haberine göre Ocak ayının ortası gibi göreve başladığını hatırlatan Şenol Aslanoğlu, “18 Ocak’tan itibaren yönetim kurulumuz göreve başladı. 4 aydan kısa bir süre içinde görev yaptık. İlk günden önce ilçelerde aktivasyonu arttırmak için ziyaretler esnaf çalışmaları ev ziyaretleri yaptık. Yaklaşık 3 haftayı böyle tamamladık. Örgüt yeni il yönetim kurulumuzu bağrına bastı. Hemen ardından ülkemizde büyük bir deprem oldu ver deprem çalışmaları başka bir eksene kaydırdı. Depremle birlikle ben ve yönetim kurulumuz deprem bölgesine gittik ve İzmir’de yardımları örgütlemeyi ve ülkenin ihtiyacı olanı o noktalara ulaştırmaya gayret ettik. Bu dönem depremde ciddi destek olan İzmirlilere teşekkür ettik. STK’ları odaları, sendikaları ziyaret ederek yardımları için teşekkür ettik. Deprem bölgesi çalışmaları bununla bitmedi her hafta İzmir’den başkanlarımız ve il başkan yardımlarımız başkanlığında Osmaniye’ye heyetler gönderdik. 14 Mayıs’a kadar Osmaniye’deki çalışmaları sürdürdük. Arından listeler belirlendi ve Nisan ayının başında seçim kampanyası başladı. Kiraz mitingiyle seçim kampanyamızı başlattık. Seçim çalışmaları içinde ev ziyaretleri ve ilçelerde mitingler düzenledik. İlk kez bir seçim alanında bağımsız gençlik merkezleri açtık. Seçim dönemi boyunca gençlerin kendilerinin yönettiği bir seçim merkezi oldu. İzmir mitinginin örgütlenilmesi yaptık. Başarılı bir miting geçti. Diğer partilerin mitingleriyle kıyasladığınız başarılı bir organizasyon oldu. Seçimin son düzlüğüne geldiğimizde tüm yerlerde gece yürüyüşleri, halka buluşmaları adını verdiğimiz çalışmalarımız oldu. 13 Mayıs’ta burada il tur seçim çalışmasını sonlandırdık. 14 Mayıs seçimlerinde cumhurbaşkanlığı seçimleri ikinci tura kaldı. O süre zarfında benzer çalışmalar yürüdü. Kemal beyin belgeseliyle ikinci tur çalışmalarını sonlandırdık” dedi.

“Basın mensuplarına cevap vermem”

Yorumlar kapalı.