Altın ve dövize Şimşek etkisi!

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yeni kabinenin açıklanmasının ardından Pazartesi günü piyasaların nasıl açılacağına yönelik sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yeni kabinenin açıklanmasının ardından Pazartesi günü piyasaların nasıl açılacağına yönelik sosyal medya hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Memiş, paylaştığı videoda “Pazartesi günün fiyatlar nasıl açılabilir. Altın, döviz kurunda fiyatlar ne olur?” sorularına yanıt ararken, “Seçimlerden önce yaşanan kaosla birlikte döviz alanlar, altın alanlara çok yalvardık. Arkadaşlar yapmayın, manipülasyon yapıyorlar, makasları açtılar” ifadelerine yer verdi.

Memiş’in öne çıkan değerlendirmeleri şu şekilde:

“Pazartesi günü ister istemez piyasalarda iyimserlik olacak. Döviz kurlarında gerileme, altın ve gümüş fiyatlarında gerileme, borsada yükseliş göreceğiz. Özellikle elinde TL bulunan arkadaşlarımıza kesinlikle borsa önermiştim. Özellikle borsa tarafında 4400’e kadar geri çekilme gördük. Buradan giriş yapanlarla da 6000’e kadar bekleyeceğimize dair görüşlerimi paylaşmıştım. Borsada 5000’e kadar yükselişler gördük. Aslında Mehmet Şimşek isminin etkisinin de olduğu aşikar bu yükselişlerde.

Bu yıl için borsa ile dövizin beraber yükselişini göreceksiniz uyarılarım vardı. Resmi kurla piyasalar arasında farklılık vardı, bunun da kapandığını gördük. İsimler açıklandı ve piyasaların beklentisi gerçekleşti. Özellikle Ticaret Bakanlığı’na Ömer Bolat’ın seçilmesine çok sevindim.

Mehmet Şimşek’in açıklamalarına odaklanmamız lazım orta ve uzun vade için. Faizler yükselecek mi, ortodoks politikalara dönülecek mi? Kredi muslukları açılacak mı? İş dünyası paraya ulaşabilecek mi? Mehmet Şimşek bu konularla ilgili bilgilendirmeler yapacaktır.

“REHAVETE NEDEN OLMAMALI”

Kısa vade iyimserlikler de kesinlikle insanlarda rehavete neden olmamalı. Bu uyarımı dikkate alın. ‘Hazine ve Maliye Bakanı değişti oh rahatladık’ modunda değil de yine dövizle altınla borçlanmamak lazım. Orta ve uzun vadede rehavete kapılmamalıyız çünkü problemlerimiz çok. Sihirli değnek gelecek, her şey rayına girecek modunda bir düşünceye sahip olmamak lazım.  Önümüzdeki hafta borsada yükselişler, döviz kurlarında düşüşler göreceğiz ama rehavete kapılmayın. Fırsatlar şimşek gibidir ve vurduğu zaman gelir geçer, önemli olan orta ve uzun vadeli politikalardır.”

Haber Merkezi

Altın ve dövize Şimşek etkisi!

Yorumlar kapalı.