Ayaklarıyla dünyaya iz bıraktı

Dokuz Eylül Üniversitesi'nin 2023 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri Kutlama Töreni'nde kollarını makineye kaptırıp ayaklarıyla hayata tutunan ressam Işık, sahnede ayak izini çizdi, dünyaya iz bıraktığını gösterdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin 2023 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri Kutlama Töreni’ gerçekleştirdi. yenikiraz.com’dan Turgay Kılıç’ın haberine göre Dokuz Eylül Üniversitesi’nin düzenlediği 2023 Yılı Engelsiz Üniversite Ödülleri Kutlama Töreni’ne, AK Parti İzmir Milletvekili Eyüp Kadir İnan, Milliyetçi Hareket Partisi İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu, Büyükelçi Naciye Gökçen katıldı.

Törende, eşit bir yaşama öncülük etmek adına mesajlar verildi.

“ENGELSİZ TOPLUM, YAŞANABİLİR BİR DÜNYA”

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükher Hotar, “Bugünkü programımızda YÖK’ün engelsiz program nişan ödüllerinde 9 nişan alarak Türkiye’de 1. olmamızı ve yine engelsiz bayrak ödüllerinde ise 20 bayrak alarak, Türkiye üçüncüsü olmamızın gururunu yaşıyoruz. Engelsiz toplum ve yaşanabilir bir dünya için küresel ölçekte yürütülen çalışmalar, hem bireyin geleceğini şekillendirmekte hem de sosyal hayatın her alanını etkilemekte. Buradaki temel gerçeklik, insani değerlerin yüceltilmesini, temel hak ve hürriyetlerinin korunmasını, eşit ve adil bir yaşamı kapsamaktadır” dedi.

Rektör Hotar, “Farkındalık oluşturacak sosyal sorumluluk projelerine, bilimsel çalışmalara ve fiziki yatırımlara önem veren rektörlüğümüz, Kitabımın Sesi Ol, Eylül Bebekler ve ArtıBiz Kafe gibi ulusal düzeyde ses getiren girişimlere imza atmaktadır. Üniversite üst yönetimimizin buradaki önceliği, toplumun her kesimine ulaşmak ve engel kavramının düşünceden kaldırılmasını sağlamaktır. Ayrıca rektörlüğümüz, üniversitemizin engelsiz eğitim, engelsiz yapı, engelsiz kampus, engelsiz şehir gibi kavramlarda da örnek olmasını arzulamaktadır” diye konuştu.

30 SERGİ

9 yaşında makineye iki kolunu da kaptırıp, hayata ayaklarıyla tutunan ressam Ayşe Işık, Almanya, Fransa’da sergiler açtığına ve bir resim hocasıyla hayatının değişmesine dikkati çekerek, “Bir resim hocasıyla hayatım değişti. Şu ana kadar 30 sergiye imza attım. ‘Ayaklarımla Tutundum Hayata’a adlı kitabımı yazdım. Ayaklarımı da rahat kullanabilmek için tekvando antrenörünün tavsiyesi üzerine tekvandoya giderek Avrupa 1’inciliği ve Dünya 2’nciliğini ülkeme kazandırdım. Resim yapmayı çok seviyorum. Onunla mutluyum. 2,5 yıldır evliyim. 9 aylık bir kız bebeğim oldu. Nükhet hanıma çok teşekkür ediyorum. 2012’de tanıştık, Ankara Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanımızla beraber sergimi açmıştım. Herkese çok teşekkür ederim” dedi.

Haber Merkezi

Ayaklarıyla dünyaya iz bıraktı

Yorumlar kapalı.