Aynı dereye daha kaç araba düşmesi lazım?

Torbalı’da İzmir – Aydın Karayolu kenarında bulunan dere kanalına defalarca araba düşmesine rağmen hiç bir önlem alınmıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı’da İzmir – Aydın Karayolu kenarında bulunan dere kanalına son altı yılda 10 kez araba düştü. Son olarak geçen hafta içinde dört kişilik bir aile bulunan otomobil kanala baş üstü düşmüş, mucize eseri ölen yada yaralanan olmazken araç içindeki iki küçük çocuk ve anne baba, çevredeki vatandaşlar tarafından araç içinden çıkarılmıştı. Yaşanan onca kazaya rağmen yine hiçbir önlem alınmadı.

Torbalı’da Çaybaşı ile Yemişlik arasında bulunan dere, karayolu kenarında olmasına rağmen yıllardır oto korkuluk yapılmıyor. Sazlık adı verilen uzun bitkilerin dere kanalını görünmez yapması, sürücülerin kanalı fark edememesine neden oluyor ve bu durum tehlikeyi daha da arttırıyor.

Şimdiye dek aynı kanala 10 kez araba düşmüş olmasına rağmen ne Karayolları Bölge Müdürlüğü, ne de Torbalı Belediyesi hiçbir önlem almadı. Vatandaşlar, bir kaza daha yaşanmadan önce artık önlem alınmasını istiyor.

Hasan Demir

Aynı dereye daha kaç araba düşmesi lazım?

Yorumlar kapalı.