Azerbaycanlı eğitimciler İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Yentür’ü ziyaret etti

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür’ü Azerbaycanlı Öğretmen ve Eğitim Yöneticileri makamında ziyaret etti.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü; mesleki ve teknik eğitim alanında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak üzere Azerbaycanlı öğretmen ve eğitim yöneticilerine ev sahipliği yaptı. Türkiye ve Azerbaycan arasında imzalanan “Mesleki Eğitimde İşbirliği Protokolü” kapsamında Mesleki ve Teknik Eğitim alanında bilgi ve tecrübe paylaşımına esas eğitimler için İzmir’de bulunan Azerbaycanlı öğretmen ve eğitim yöneticileri İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür’ü makamında ziyaret etti.

2 hafta süren programda Azerbaycanlı 17 öğretmen ve eğitim yöneticisine eğitimler verildi. Eğitimler; İzmir Ölçme değerlendirme Merkezi Müdürü Murat Yalçınkaya, Dr. Murat Çırakoğlu, DEÜ Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Matematik Eğitimi Anabilim Dalından Doç. Dr. Melike Yiğit Koyunkaya, Dr. Sait Çüm, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Yılmaz Tonbul, İzmir Demokrasi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretimi Ana Bilim Dalından Doç. Dr. Gülçin Mutlu, DEÜ Buca Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Programları ve Öğretimi Ana Bilim Dalından Doç. Dr. Hale Sucuoğlu, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Eğitim Yönetimi Ana Bilim Dalından Doç. Dr. Nedim Özdemir ve DEÜ Matematik Ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü, Biyoloji Eğitimi Anabilim Dalından Dr. Elif Gamze Özcan tarafından verildi. Sektör temsilcilerine ve sanayi işletmelerine de ziyaretlerde bulunan ekip okullardaki mesleki eğitime dair iş ve isleyişle ilgili eğitim aldı.

Haber Merkezi

Azerbaycanlı eğitimciler İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Yentür’ü ziyaret etti

Yorumlar kapalı.