Başkan Batur: Konak Belediyesi her zaman vatandaşın talebini dikkate alır

Konak Belediyesi'nin Kahramanlar Meydanı ve Nevzat Güzelırmak Parkı’nda yaptığı düzenleme ve yenileme çalışmalarını Başkan Batur teknik ekibi ile denetim gerçekleştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin, Başkan Batur’un talimatıyla yenileme ve düzenleme çalışmalarını sürdürdüğü Kahramanlar Meydanı ve Nevzat Güzelırmak Parkı’nda son aşamaya gelindi. Vatandaşın talepleri dikkate alınarak gerçekleştirilen çalışmalarda 500 metrekarenin üzerinde bir alan tepeden tırnağa yenileniyor. Teknik bürokratlarıyla birlikte çalışmaları yerinde denetleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Kentlerin durağan değil sürekli gelişim halinde olan, üzerinde yaşayan halkın ihtiyaçlarına göre şekillenen yaşam alanları olduğunu çok iyi biliyoruz.  Bu nedenle sürekli olarak Konaklı hemşerilerimizin nasıl bir kentte yaşamak istediklerinin nabzını tutuyor, beklentilerine kulak veriyoruz; çalışmalarımızı bu doğrultuda şekillendiriyoruz” dedi. Teknik gezide Başkan Batur’a Kahramanlar Mahalle Muhtarı Nalan Çamaltı da eşlik etti.

“Vatandaşımızın kullanımına hazırlanıyor”

Başkan Batur, İzban hattına paralel uzanan, afet ve acil durum toplanma alanı da olan, metro istasyonunun geçiş güzergahında ve hastaneler bölgesinde yer alması nedeniyle vatandaşların yoğun olarak kullandığı Kahramanlar Meydanı ve Nevzat Güzelırmak Parkı’ndaki çalışmalara Konaklıların talepleri doğrultusunda yön verdiklerini ifade etti. Başkan Batur, “Konak Belediyesi her zaman vatandaşın talebini dikkate alan, daha yaşanır, sürdürülebilir bir kent için çalışan bir belediyedir. Park, meydan, yol, kaldırım düzenlemesi gibi çalışmalarda öncelik, bu alanları kullanan vatandaşındır. Biz, gelen her talebi dikkate alıyoruz, çalışmalarımıza vatandaşın ihtiyacına göre yön veriyoruz, en iyi hizmeti üretmek için çalışıyoruz. Burada da vatandaşın talebi doğrultusunda düzenlemeler yapıyoruz. Oyun ve spor alanlarını iki katına çıkardık. Modern bir düzenlemeyle kente yakışır hale gelen park ve meydan en güzel haliyle vatandaşımızın kullanımına hazırlanıyor” diye konuştu.

“Oyun alanı iki katına çıkacak”

Bulunduğu işlek konum nedeniyle vatandaşların yoğun olarak ziyaret ettiği Nevzat Güzelırmak Parkı ve Kahramanlar Meydanı’nda Konak Belediyesi’nin sürdürdüğü çalışmalarda, alan adeta baştan yaratıldı. Çok yakında, yenilenmiş haliyle halkın hizmetine açılacak olan parkın çocuk oyun ve spor alanı, vatandaşın da talebiyle iki katına çıkarılacak. Oyun ve spor grupları tamamen yenilenecek. Kaldırım ve yürüyüş yolu düzenlemesi yapılacak. Pergoleler eklenerek yaz sıcaklarında nefes aldıracak gölgelik alanlar oluşturulacak. Peyzaj ve bitki örtüsü yenilenecek. Bölge sakinlerinin isteği köpek gezdirme ve kedi, köpek besleme alanları eklenecek. Kahramanlar Meydanı da modern zemin düzenlemesi ve ışıklandırmasıyla yeniden düzenlenerek tamamen yenilenecek.

Konak Belediyesi Basın

Başkan Batur: Konak Belediyesi her zaman vatandaşın talebini dikkate alır

Yorumlar kapalı.