Başkan Soyer’den Nurhan Damcıoğlu’na Veda

Türkiye'nin ünlü kanto sanatçısı Nurhan Damcıoğlu'nun vefatı üzerine İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’nde anma töreni düzenlendi. Tören' katılan Başkan Soyer, "Türkiye'nin sevinç kaynağıydı. Onu gördüğü zaman herkesin içinde çiçekler açardı, yüzü gülerdi. Çok büyük bir kayıp” dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, 82 yaşında vefat eden Türkiye’nin ünlü kanto ve ses sanatçısı, tiyatro ve sinema oyuncusu Nurhan Damcıoğlu’nun İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi’ndeki anma törenine katıldı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer, Damcıoğlu ailesi, Damcıoğlu’nun sanatçı dostlarının da yer aldığı anma töreninde duygu dolu anlar yaşandı. Törende Damcıoğlu’nun sanat yaşamından kesitlerin yer aldığı kısa film gösterildi. Katılımcılar filmi dakikalarca ayakta alkışladı.

“Çok büyük bir kayıp”

Anma töreninde konuşan Başkan Soyer, “Türkiye’nin en güzel, en büyük sanatçılarından biri, Türkiye’nin neşesiydi. Türkiye’nin sevinç kaynağıydı. Onu gördüğü zaman herkesin içinde çiçekler açardı, yüzü gülerdi. Dolayısıyla çok büyük bir kayıp. Tüm sevenlerine, ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

“Kendisi Türk tiyatro tarihinin bir ögesi”

Damcıoğlu’nun İstanbul Şehir Tiyatroları’nda görev yapan kendisi gibi sanatçı yeğeni Yağmur Damcıoğlu ise “Halam çok enerjik ve hayat dolu bir insandı. Kendisi Türk tiyatro tarihinin bir ögesi. Onunla birlikte bir dönem de kapandı. Hayatımdaki en cesur, emekçi kadın halacığım merak etme senin bıraktığın miras ışık olacak” diye konuştu.

Haber Merkezi

Başkan Soyer’den Nurhan Damcıoğlu’na Veda

Yorumlar kapalı.