Büyükpark’a uçaklar iniş yaptı

Bornova Belediyesi’nin Büyükpark içinde bulunan oyun parkuruna yerleştirdiği uçak temalı kaydıraklar, yaz tatilindeki çocukların ilgi odağı oldu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“29 Ekim Cumhuriyet Uçağı’ ve ’23 Nisan Çocuk Uçağı’ adı ile alana kurulumu yapılan uçakların ilk kullanımında çocukların yanında olan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bu gün Bornova’ya uçaklar indi. Parkta bulunan oyun alanına yerleştirdiğimiz uçak temalı oyun grubu ile çocuklarımızın daha eğlenceli ve keyifli zaman geçirmesini istiyoruz. Onların mutlu olması bizim önceliğimiz” dedi.

 Okulların kapanması ile birlikte yaz aylarında parklarda daha fazla vakit geçiren çocuklara Bornova Belediyesi, oyun alanlarına yerleştirdiği yeni oyuncaklarla sürpriz yaptı. İlk olarak Büyükpark içinde bulunan oyun alanına yerleştirilen uçak temalı iki oyuncak ilk günden çocukların ilgi odağı oldu. İçinde kaydırakların bulunduğu parkurlardan 0-6 ve 6-12 yaş aralığında çocuklar yararlanabilecek. Sevimli uçak diye adlandırılan oyuncaklar ileriki günlerde Kazımdirik, Barbaros ve Yeşilova Mahallelerine de konulacak.

 Başkan amcaya teşekkür

 Uçakların gören minik Bornovalıların sevinçleri ise gözlerinden okundu. Kaydıraklardan kahkahalarla kayan çocuklar ilk gün yanlarında olan Başkan amcalarına teşekkür etti.

 Büyükpark’a uçaklar indi

 İlk olarak uçakların Bornova Büyükpark’a yerleştirildiğini ifade eden Başkan Mustafa İduğ, “Büyükpark herkes tarafından bilinen ve vakit geçirmek için tercih edilen bir nokta. Bu düşünceyle çalışmamızı burada başlattık. Çocuklarımızın daha aktif oyuncaklarla oynaması için uçak temalı bir oyun grubu yaptırdık”dedi. Çocukların gelişiminde oyun oynamanın ve oyuncakların büyük önem taşıdığını da belirten Başkan İduğ, “Parklar çocuklarımızın hem arkadaşlarıyla hem de aileleri ile eğlenceli vakit geçirdiği alanlar. Parklarımız için başlattığımız yenileme çalışması kapsamında kurulumlarını yaptığımız uçaklar Bornovalı çocukların daha eğlenceli vakit geçirmesine imkan sağlayacak”diye konuştu.

 Bornova Belediyesi Basın

Büyükpark’a uçaklar iniş yaptı

Yorumlar kapalı.