CHP Narlıdere Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Kolay dosyasını aldı!

CHP Narlıdere Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Kolay, CHP Narlıdere İlçe Başkanlığı’nda aday adayı dosyası teslim alarak resmen yola çıktı.

CHP Narlıdere Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Kolay dosyasını aldı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sekiz yıl önce 2015 Milletvekilliği Genel Seçimleri öncesinde milletvekili aday adayı olarak girdiği CHP ön seçiminde tabanın desteğiyle başarı gösterip 12. sırada çıkarak önemli bir başarı gösteren Narlıdereli İş İnsanı Serdar Kolay, doğup büyüdüğü Narlıdere’ye Belediye Başkanı olmak için ilk önemli adımı attı.

“Her şey çok kolay olacak” sloganıyla yola çıkan Serdar Kolay, CHP Narlıdere Belediye Başkanlığı aday adaylığı dosyasını CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun ve ilçe yöneticilerinin hazır bulunduğu ilçe binasında, sevenlerinin katılımıyla teslim aldı.

“12. SIRADA TAMAMLADIM”

Ev, sivil toplum kuruluşu ziyaretlerini uzun süredir sürdüren CHP Narlıdere Belediye Başkanı Serdar Kolay, “Bu kent bana bir yuva oldu, bu kentte okudum, bu kentte büyüdüm, bu kentte evlendim, bu kentte 2 tane çocuk büyüttüm ve bu kentte karnımı doyurdum.20 yaşında bir inşaat firmasında çalışmaya başladım sonrasında kendi inşaat şirketimi kurdum ve 21 yılda bir çok toplumsal projeleri gerçekleştirdim. Siyasi hayatıma Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında başladım. Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleneklerine ve kültürüne uygun bir siyasi yaşantı sürdürerek,  2015 Milletvekilliği ön seçimine katıldım ve Birinci Bölgede 74 aday adayı arasında 5766 oy alarak 12. sırada tamamladım. Parti üyelerimizin bu teveccühü benim için büyük onur ve mutluluk oldu.  Narlıdere’de sadece partililerimizle değil toplumun her kesimi ile her daim iletişim içinde bulundum. Vatandaşlarımızın sorunları ile yakında ilgilenerek sorunlarının çözümlerine destek olmaya çalıştım. Toplumsal çıkarları kişisel çıkarlarımın hep önünde tutmaya çalıştım” dedi.

chp narlidere belediye baskan aday adayi serdar kolay dosyasini aldi whatsapp image 2023 11 24 at 19.51.26 1

“NARLIDERE’NİN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN PROJELER HAZIRLADIK”

Toplumsal dayanışmaya ve demokrasi mücadelesine katkı amacıyla Öz Diyarbakırlılar Derneği’ni kurduklarını,  bu dernekle sadece Diyarbakırlılar’a değil tüm Narlıdereliler’e destek olduklarını vurgulayan  Kolay, “Geçtiğimiz süreçte hem pandemi hem de depremde ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzattık. Narlıdere’ye borcumuz var demiştik işte bu nedenle; Narlıdere’mizde var olan sorunları not ettik ve bu sorunların çözümleri için projelerimiz hazırladık. İlçemizin ayrım yapmaksızın tüm toplumsal kesimlerine, her bir vatandaşımıza eşit mesafede olarak; kadınlar, gençler, çocuklar ve yoksulluğa sürüklenenler başta olmak üzere herkesin derdini çözmek için projelerimizi hazırladık; şimdi hep birlikte Narlıdere’nin kaderini Başkanlığımızın ilk gününden itibaren değiştirmek üzere yola çıkıyoruz. Hiçbir vatandaşımızı yalnız bırakmadan, hep birlikte elimizi taşın altına koyarak şimdiye kadar biriktirdiğimiz gücü, güveni ve deneyimi halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

“RANTA DAYALI OLMAYAN DÖNÜŞÜM”

Narlıdere’nin sorunları arasında kentsel dönüşümün başta geldiğine dikkat çeken Kolay, “Kentsel dönüşümü bu bölgede oturan vatandaşlarımızla devamlı görüşerek, ranta dayalı olmayan projemizi hazırladık ve uygulamak için heyecanla bekliyoruz. Dayanışmanın, refahın, demokratik katılımın, birbirini seven ve sayan Narlıdereliler’in bir arada mutlulukla yaşayacağı bir şehir idealiyle adayım. Narlıdere’nin kadınlarına, gençlerine, çocuklarına, yaşlılarına yönelik icraatlarımızı gerçekleştirmek için adayım. Şehrimizin çözülmemiş zorluklarını tek tek alt edip,  sorunları kalıcı bir şekilde çözerek sizlere hizmet etmek için adayım” şeklinde konuştu.

Serdar Kolay ve yol arkadaşları, dosya teslim alınması ardından CHP İlçe Örgütü binasından ilçedeki seçim ofisine kadar birlikte yürüdü.

Haber Bülteni 

CHP Narlıdere Belediye Başkan Aday Adayı Serdar Kolay dosyasını aldı!

Yorumlar kapalı.