Denizli’de 15 Temmuz anma etkinlikleri afiş sergisi ile başladı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri çerçevesinde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü fuaye alanında hazırlanan Afiş Sergisinin açılışı yapıldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri çerçevesinde Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü fuaye alanında hazırlanan Afiş Sergisinin açılışı yapıldı. Açılışa; İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, eğitim yöneticiler, öğretmenler ve müdürlük personeli katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Afiş Sergisinin açılış kurdelesini kesen İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında, “Bundan 7 yıl önce ülkemizde karanlık bir gün yaşandı. O gün; sureti haktan gözükenlerin, kendi silahlarımızı bu millete çevirdikleri karanlık bir gündü. Türk Milleti Kurtuluş Savaşında; Çanakkale’de, Anafartalar’da ve Conkbayırındaki iradesini 15 Temmuz’ da da aynı şekilde göstermiştir. Hedefleri; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin enerjisini almak, milletimizi aşağıya çekmek, kazanımlarını ve demokrasi kültürünü geriye götürmekti fakat başaramadılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde, çelik gibi bir iman ve iradeyle emellerini gerçekleştiremeyeceklerini onlara gösterdik. Ve iradenin, kararlılığımızın ispatını tüm dünyaya gösterdik. Türkiye’nin hem kendi coğrafyamızda hem de Dünya’nın herhangi bir yerinde oyun kurucu bir ülke olduğunu imza altına aldık” dedi.

“Bu ülkenin her ferdi gerekli olan feraseti göstermiştir”

Emeği olan herkese teşekkür eden Ekici, “Şanlı Bayrağımızın rengini nasıl aldığını hepimiz biliyoruz. Bizlere düşen öğrencilerimize bunu unutturmamak, demokrasi kültürünün sürdürülebilir olduğunu öğrencilerimize iliklerine kadar hissettirmektir. 7’den 70’e bu ülkenin her ferdi gerekli olan feraseti göstermiştir. Gerçekleştirildiğimiz bu etkinlikle, kalbimizle ve gönlümüzle üstümüze ne vazife düşüyorsa yapmaya çalışıyoruz. Hazırlanan bu sergimizde emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

İHA

Denizli’de 15 Temmuz anma etkinlikleri afiş sergisi ile başladı

Yorumlar kapalı.