“Dünya limit aşım günü” kampanyası birinci oldu

SÜGEP Akademi’de sürdürülebilirlik eğitimi alan gençlerin daha sürdürülebilir bir dünya için yaptığı çalışmalar Uluslararası Çevrenin Genç Sözcüleri programının ulusal jürisi tarafından birincilik ödülü aldı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demet Gürgen

Dünya Limit Aşımı Günü, ilk olarak 1971’de tasarlandığından beri yıllık olarak doğal kaynak kullanımındaki artış hızının hesaplanarak ilan edildiği küresel çapta bir farkındalık günü. Çevrenin Genç Sözcüleri, “Dünya Limit Aşım Günü 2023″ için çözümler ve seçenekler sunmaya yardımcı olunabilmesi amacı ile ” #Dünya Limit Aşımı Günü için 10.000 Büyük Fil Arıyorum” adlı bir kampanya oluşturdu.

Dünya Limit Aşım Günü ile ilgili “nudgeteorisi”ni kullanarak farkındalık yaratmaya yönelik olan kampanya , Zeytince Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği tarafından yürütülen Horizon 2020 PS Life Style projesi kapsamında başlatıldı.

Gezegenimizin doğal kaynaklarını korumak; iklim krizi başta olmak üzere, yaklaşan çoklu krizlere karşı dirençlilik oluşturmak; toprak, hava, su güvenliğini sağlama konusunda üzerimize düşenleri anlatmak için sorumlu tüketim anlayışı ile ilgili eylemleri öne çıkaran, özellikle karbon ayak izini azaltmaya yönelik olarak insanları harekete geçmeye çağıran proje, video kampanya dalında birincilik ödülünü aldı.

Proje ekibininde bulunan isismler: Naz Barış, Ece Erdiren, Ceyla Şen, Ceren Kocabaş, Ceren  Erzincan, Berra Kalkan, Sarp Uçar, Deren Tepe, Ömer İyigün, Nehir Alemdağ, Zeynep Özkayalar, Yasmin Ulu, Nehir Göknar, Burcu Yağmur Doğan ve Defne Dilsiz oldu.

dunya limit asim gunu kampanyasi birinci oldu gun

 

 

 “Dünya limit aşım günü” kampanyası birinci oldu

Yorumlar kapalı.