Elon Musk’tan yeni Twitter hamlesi!

Geçtiğimiz yıl Twitter'ı satın alarak platformda hızla değişiklikler yapmaya başlayan Elon Musk, içerik üreticileriyle reklam gelirlerini paylaşma sözünü yerine getirmeye hazırlandığını duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Geçtiğimiz yıl Twitter’ı satın alarak platformda hızla değişiklikler yapmaya başlayan Elon Musk, içerik üreticileriyle reklam gelirlerini paylaşma sözünü yerine getirmeye hazırlandığını duyurdu. Ünlü milyarder iş insanı, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, içerik üreticilerine ödeme yapılacağını ve bu ödemenin doğrulanmış kullanıcılara sunulan reklamlar temel alınarak yapılacağını belirtti. Musk, ilk ödemenin yaklaşık 5 milyon dolar olacağını ifade etti.

Bu hamle, Twitter’ın yeni CEO’su olarak atanan Linda Yaccarino’nun göreve başlamasıyla birlikte gerçekleşti. Musk, Twitter’ı satın aldığından bu yana reklamverenlerin platformda tutunmada zorlandığını belirtti. Coca-Cola, Jeep, Unilever, Merck ve Wells Fargo gibi yaklaşık 625 reklamveren, ocak ayından bu yana Twitter’da reklam harcamalarını durdurmuştu. Bu durum, Twitter’ın yaklaşık 4,5 milyar dolarlık reklam geliri kaybetmesine neden oldu.

Musk, Twitter’ı satın aldığından bu yana şirketin çalışanlarının yaklaşık yüzde 75’ini işten çıkarmış veya kaybetmişti. Son olarak, güvenlikten sorumlu olan Ella Irwin de sosyal medya şirketinden istifa ettiğini açıklamıştı.

Musk, Twitter’daki krizi çözmek için Linda Yaccarino’nun yanı sıra yakın zamanda NBCUniversal’ın üst düzey yöneticisi Joe Benarroch’e de ticari operasyonlara odaklanan bir pozisyonda görev verdi. Benarroch, “Twitter’a deneyimimi taşımaktan ve birlikte Twitter 2.0’ı oluşturmaktan heyecan duyuyorum” şeklinde bir açıklama yaptı.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından bu yana yapılan bu hamlelerle, platformun gelecekteki yönetimi ve içerik üreticilerle olan ilişkileri konusunda daha fazla gelişme bekleniyor.

Elon Musk’tan yeni Twitter hamlesi!

Yorumlar kapalı.