Endüstriyel Robotlar Konulu Erasmus Projesi’nin 2. etabı Polonya’da Yapıldı

İzmir Ticaret Odası Vakfı Süleyman Taştekin MTAL Koordinatörlüğünde Yürütülen Endüstriyel Robotlar Konulu Erasmus Projesinin 2.Etabı Polonya’da tamamlandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Ticaret Odası Vakfı Süleyman Taştekin MTAL koordinatörlüğünde yürütülen, İtalya, İspanya, Türkiye ve Polonya’nın yer aldığı SIMPROTIC isimli Erasmus+ projesinin 2.etabı Polonya’nın Lubin şehrinde gerçekleştirildi. Endüstriyel işgücü piyasasının ihtiyacı olan robotik teknisyeni yetiştirmek üzere kullanılacak Robot Programlama İçin Simülatör Kullanımı isimli kitapçığın 2.bölümü 4 ülkeden katılımcı öğretmenlerin desteği ile hazırlandı.

2.etabın ev sahibi olan Polonya Lubin kenti yerel yöneticileri, Türk katılımcılara büyük ilgi gösterdi. Yerel Yönetim Binasında, Türk öğretmenlerin diğer meslektaşlarıyla beraber katıldığı Lubinski kentinin üst düzey yerel yöneticilerinin ev sahipliği yaptığı bir tören düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısı ile Erasmus+ projesi halka duyuruldu ve bu tören TV kanalları ana haber bültenlerinde yer aldı.

3.etabı İtalya’da, 4.etabı İspanya’da gerçekleştirilerek tamamlanacak olan bu kitapçık mesleki eğitimde öğrenim gören öğrencilerin ve öğretmenlerinin kullanımına sunulacak. Erasmus+ Projesi kapsamında Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan kitap www.simprotic.org web sitesinden ücretsiz olarak yayınlanarak mesleki eğitimin gelişimine ve uluslararasılaşmasına yardımcı olacaktır.

Haber Merkezi

Endüstriyel Robotlar Konulu Erasmus Projesi’nin 2. etabı Polonya’da Yapıldı

Yorumlar kapalı.