ESİAD Başkanı Zorlu Yeni kabineyi değerlendirdi

Ege Sanayicileri ve İş insanları Derneği (ESİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu yeni cumhurbaşkanlığı kabinesi hakkında konuştu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni Cumhurbaşkanlığı kabinesinin ülkeye hayırlı olmasını dileyen  ESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sibel Zorlu, “İş dünyası olarak kabine üyelerinin alanlarında uzman, son derece liyakatlı isimlerden oluşmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Yenilenen kabinenin; Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken ekonomide, hukuk sisteminde, eğitimde, sağlıkta ve diğer tüm alanlarda ülkemizin geleceği için yeni bir güç ve sinerji yaratacağını düşünüyoruz. Yeni kabineden, yüksek enflasyonla mücadele için yapısal tedbirler uygulanması, Ar-Ge ve inovasyona dayalı sanayi politikalarının güçlendirilmesi, yeşil ve dijital dönüşümün hızlandırılması, eğitim altyapımızın iyileştirilerek toplumsal dönüşümün sağlanması, yatırım ve istihdam imkanlarının artırılması gibi konularda hızlı adımlar atmasını bekliyoruz” dedi.

Zorlu, “Kabine üyeleri ve özel sektörün ortak duygu ve hedeflerle karşılıklı güven ve iş birliği içinde ülkemizi daha da ileri taşıyacağına inanıyoruz. İş dünyası olarak ülkemizin sürdürülebilir kalkınması ve refahı için dün olduğu gibi bugün de katkıda bulunmaya, uluslararası rekabet gücümüzün artırılması için devletimizle birlikte yan yana çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Haber Merkezi

ESİAD Başkanı Zorlu Yeni kabineyi değerlendirdi

Yorumlar kapalı.