Foça Grup Lalades ile coştu

Foça; Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan iki İzmir’den Türk üç müzisyenden oluşan Grup Lalades’le coştu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Foça; Yunanistan’ın Sakız Adası’ndan iki İzmir’den Türk üç müzisyenden oluşan Grup Lalades’le coştu. Foçalılar ve Foça’yı ziyarete gelenler iki yakanın çocuklarının çaldığı, çoğunluğu her iki dilde de söylenen şarkılara eşlik etti. aHareketli parçalarda sirtakiler halaylar birbirine karıştı.

Nihat Dirim Barış ve Demokrasi Meydanı’ndaki konseri Foça Kaymakamı Mehmet Türköz, Jandarma Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Halil Şen, Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’de izledi. 2015 yılında gitarist ve vokal Oral Girginer tarafından kurulan grupta baterist Naci Üstün ve klavyeli çalgılarda Orcan Girginer ile birlikte Sakız Adası’ndan buzukisiyle Giannis Bris ve solist Despoina Tsourou ‘da yer aldı.

Çeşitli zamanlarda bir araya gelip her iki ülke sahnelerinde müzik yapan Grup Lalades Foça konserine Giannis Bris’in buzuki solosuyla başladı.

TÜRK MÜZİĞİNDEN ÖRNEKLER DE YER VERİLDİ 

Türkiye’de Sezen Aksu’dan, Yeni Türkü’ye, Aşkın Nur Yengi’den Duman ve Nilüfer’e kadar pek çok sanatçı ve grup tarafından Türkçe sözlerle, Yunanistan’da da başta dünyaca ünlü Haris Aleksiu olmak üzere çok sayıda sanatçı tarafından Yunanca seslendirilmiş ve her iki ülke insanının kendisinden kabul ettiği şarkılarla süren konserde klasik Türk Müziğinden örneklere de yer verildi. Ülkemizde Olmasa Mektubun, Beni Yak Kendini Yak, Telli Telli, Yedikule, Ya Mustafa, Olmaz olmaz gibi bilinen çok sayıda ortak şarkıya dinleyicilerde eşlik etti.

Haber Merkezi

Foça Grup Lalades ile coştu

Yorumlar kapalı.