“Gümüş Bebek” kitabıyla yaşama tutundu

İlke Gümüş, “Ayrık omurga” diye bilinen spina bifida hastalığı ile dünyaya geldi. Yatağında kendi yaşam hikayesini anlattığı "Gümüş Bebek" isimli kitabını yazan Gümüş, yayınevleri ile görüşmeyi hedefliyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Bornova’da yaşayan İlke Gümüş, “ayrık omurga” (spina bifida) hastası olarak dünyaya geldi. Yaşamı boyunca pek çok ameliyat geçirmek zorunda kaldı. Yaşamını halen yatağa bağlı olarak sürdürüyor. Yaşam hikayesini kaleme alan Gümüş, soyadından esinlenerek “Gümüş Bebek” ismini verdiği bir kitap yazdı. Kendisi gibi engelli olan kişilerin hislerine tercüman olacak bir kitap kaleme aldığını söyleyen Gümüş, yayınevleri ile görüşmek istiyor.

“KİTABIMI YAYINLAMAK İÇİN DESTEK BEKLİYORUM”

Yaşam hikayesini ve hastalık sürecini dile getiren Gümüş, “Spina bifida hastasıyım ve doğuştan yürüme engelliyim. Ayrıca böbrek yetmezliği ve hidrosefali hastalığım da var. 2018 yılında ağırlarım çok sıklaştığı için bir yıl boyunca yatağa bağlı yaşadım. 2020 yılında ameliyat oldum ve sırtıma platin takıldı. Bu ameliyattan sonra bir süre oturabildim ve bir yıldan sonra vidalardan dolayı sorun yaşadığım için tekrar ameliyat oldum ve vidalar çıkartıldı. Bir süre korse ile oturdum ama o da çok ağrı yaptığı için en fazla 10 dakika oturabiliyordum. Ardından fizik tedavi sürecim başladı. Şu anda daha rahat oturabiliyorum ama kitabı hep yatağımda yazdım. Kitabımda yaşadığım zorlukları, iyi ve kötü anıları yazdım. Tedavi sürecimde çok hayal kırıklığı yaşadım. Sabretmem gerekti. Benim gibi sağlık sorunları yaşayan insanların sabretmeleri gerektiğini düşünerek onlara güç olmak istedim. Şimdi bu kitabı yayınlamak için destek bekliyorum. Hayalim, kendi yazdığım kitabı elime alıp okuyabilmek” ifadelerini kullandı.

İHA

“Gümüş Bebek” kitabıyla yaşama tutundu

Yorumlar kapalı.