“Hasardan önce sigorta yapılmalı”

"Acenteler Gözüyle Sigortacılık Toplantısı” İZTO'da düzenlendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Ticaret Odası’nda (İZTO) düzenlenen “Acenteler Gözüyle Sigortacılık Toplantısı” İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Eyigele İşleyen, İZTO Meclis Üyeleri Ersoy Kocamanoğlu ve Tankut Gülümser’in açılış konuşmalarıyla başladı.

Sağlıklı risk yönetimini sağlamak, ticari faaliyetleri güven ve istikrar ortamında yürütmek, hasarlara karşı önceden korunmak ve milli gelirin azalmasını önlemek için sigorta yaptırmanın önemine değinen İZTO Yönetim Kurulu Üyesi Nuray Eyigele İşleyen, “Bu anlamda, tarım, sağlık, yangın, trafik, tüp gaz, doğal afetler gibi alanlarda hazırlanan poliçeler, özellikle iş dünyamız açısından kritik önem taşıyor. Sektörün en öncelikli konusunu ise, sigorta bilinci oluşturulması olarak görüyorum. Ülkemiz özelinde yaşadığımız son deprem felaketi de, bizlere acı bir şekilde gösterdi ki, hasar olduktan sonra değil, hasar olmadan önce sigortalanmak ve kentlerimizi deprem ile birlikte tüm doğal afetlere dirençli hale getirmek hayati önem taşıyor” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, İZTO Meclis Üyesi Tankut Gülümser, 48. Sigortacılık Meslek Komitesinin yaptığı çalışmalara özet olarak değinerek sektöre dair veriler hakkında bilgiler paylaştı.

İZTO Meclis Üyesi ve Ege Sigorta Acenteleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ersoy Kocamanoğlu ise acentelerin sigorta sektörü içerisindeki yeri ve önemine değinerek, Acenteler Gözüyle Sigortacılık Toplantısı’nın sektör açısından olumlu sonuçları ortaya çıkaracağına inandığını belirtti.

Haber Merkezi

“Hasardan önce sigorta yapılmalı”

Yorumlar kapalı.