Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda devir teslim töreni

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam açıkladığı yeni kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak  Mehmet Şimşek'i atadı. Bugün bakanlıkta düzenlenen törenle Mehmet Şimşek görevi Nureddin Nebati'den devralıyor.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam açıkladığı yeni kabinede Hazine ve Maliye Bakanı olarak  Mehmet Şimşek’i atadı. Bugün bakanlıkta düzenlenen törenle Mehmet Şimşek görevi Nureddin Nebati’den devralıyor.

Nureddin Nebati’nin açıklamaları şu şekilde: 

“Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühleriyle devraldığım Hazine ve Maliye Bakanlığı koltuğunu Sayın Mehmet Şimşek’e devretmek üzere buradayız. Bizler için en önemlisi milletimizle yan yana verdiğimiz bu mücadeleye en ufak bir gaflete düşmeden aralıksız hizmete devam etmektir. Aynı şekilde yolumuza devam edeceğiz. Bu kutlu yolculukta görev aldığımız her vazife milletimize hizmet sevdasıyla sürdürdüğümüz görevler olmuştur. Yüreği Türkiye Yüzyılı sevdasıyla çarpan bir kardeşiniz olarak görev aldığım makamlarda yer almama nasip eden Rabbime hamdediyorum. Şükürler olsun.”

RASYONEL SÜRECE DÖNÜŞ 

Mehmet Şimşek ise konuşmasında, “Küresel zorlukların devam ettiği ve 14 milyon vatandaşımızı doğrudan etkileyen deprem felaketinin yaşandığı son 1,5 yıllık dönemde Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini büyük fedakarlık içinde ifa eden Sayın Nebati’ye teşekkür ediyorum. Değerli bakanımızı tebrik ediyorum. Önümüzdeki dönemde bu hedefe ulaşmada şeffaflık, tutarlık, öngörülebilirlik ve uluslararası normlara uygunluk temel ilkemiz olacaktır. Türkiye’nin rasyonel bir sürece dönme dışında seçeneği kalmamıştır. Yapısal reformlarla, Merkez Bankası’na enflasyonla mücadelede destek olmak temel hedefimiz olacaktır. Attığımız her adım, attığımız her karar ülkemize duyulan güveni ve istikrarı güçlendirmeye devam etmesi önem arz etmektedir. Bugün sayın bakanımızdan devraldığımız bu bayrağı inşallah daha da yukarılara çıkarmak için geceli gündüzlü çalışacağız. İnşallah hep birlikte bu süreçten alnımız açık çıkacağız” dedi.

Haber Merkezi

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda devir teslim töreni

Yorumlar kapalı.