Yılmaz Tunç “Yeni anayasa” için sinyal verdi

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin yeni Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Adaletin tecellisi, insanlarımızın temel hak ve hürriyetlerini sonuna kadar kullanabilmesi anlamında önümüzdeki süreçte çok önemli çalışmaların içerisinde olacağız" dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni Kabine’de Bekir Bozdağ’ın yerini alan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, açıklamasında, Türkiye Yüzyılı’nın başlangıcında Sayın Cumhurbaşkanı tarafından Adalet Bakanı olarak görevlendirilmesinin büyük bir onur olduğunu aktardı. Ayrıca, son 21 yılda Türkiye’de demokrasinin standardının yükseltilmesi, hukuk devletinin güçlendirilmesi, yargı tarafsızlığı ve bağımsızlığının sağlanması gibi birçok alanda tarihi ve reform niteliğinde adımlar attıklarını vurguladı.

Yeni Anayasa İçin Çağrı

Tunç ayrıca TBMM’deki görev süresi boyunca Adalet Komisyonu’nda çalıştığını ve Adalet Bakanlığı ile koordineli bir şekilde önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerinin de altını çizdi. Adalet Bakanlığının mevzuat düzenlemelerinin uygulamada takibinde önemli bir rol oynadığını belirterek, adaletin gerçekleşmesi ve vatandaşların temel haklarını tam anlamıyla kullanabilmesi için önemli çalışmalara odaklanacaklarını ifade etti. Ayrıca seçim beyannamesinde yer alan adaletle ilgili taahhütlerin hayata geçirilmesi için yoğun çaba harcayacaklarını söyledi.

Tunç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yeni anayasa” çağrısına da değinerek, anayasa reformu niteliğindeki değişiklikleri gerçekleştirdiklerini belirtti.

 

Haber Merkezi

Yılmaz Tunç “Yeni anayasa” için sinyal verdi

Yorumlar kapalı.