İzmir Atatürk Lisesi 135. yılını kutladı

1888 yılında İzmir İdadi Mektebi olarak kurulan sonrasında Mekteb-i Sultani, Cumhuriyet ile birlikte İzmir Erkek Lisesi ve nihayetinde 1942 yılında Atatürk Lisesi olarak kurumsallaşan İzmir Atatürk Lisesi kuruluşunun 135. yılında pilav günü gerçekleştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurulduğundan beri titizlikle korunan eğitim kalitesi ile kıymetli mezunlar vererek ülkemizin yetişmiş insan gücüne katkılar veren İzmir Atatürk Lisesi, geleneksel hale gelen pilav gününü kuruluşunun 135.yılında yine tüm mezunları ile beraber kutladı.

Pilav günü mezunların geniş katılımı ve mezunlara yardım eden Zeybek oynayan çocukların kendilerini mutlu ettiğini söyleyen İzmir Atatürk Lisesi Eğitim Vakfı Başkanı İhsan Tutum, “Atatürk Lisemizin 135. Kuruluş yılında gerçekleştirdiğimiz pilav günümüzde arkadaşlarımızla hasret giderme imkanı bulduk, beraber pilav kaşıkladık, öğrencilerimizin folklor gösterilerini izleyerek gururlandık. Vakfımıza, Derneğimize ve Okul Aile Birliğimize bağışlar yaparak öğrencilerimizin eğitimlerine katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Tutum, “Ebediyen var olsun İzmir Atatürk Lisesi” diyerek, “Neticede her şey bu yavrularımız için, çok şükür başka bir beklentimiz yok, onlara helal olsun, emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Törende mezunlara seslenen okul müdürü Ahmet Yılmaz okuldaki eğitim kalitesi ve öğrencilerin yükselen başarıları hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Haber Merkezi

İzmir Atatürk Lisesi 135. yılını kutladı

Yorumlar kapalı.