İzmir esnafı yarın sandığa gidiyor

İzmir Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği, yarın yeni başkanını seçmek üzere sandığa gidiyor. Balçova Kaya Termal Otel’de düzenlenecek olağanüstü genel kurulda eski başkan Zekeriya Mutlu ile Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata yarışacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir esnafı, yarın Balçova Kaya Termal Otel’de olağanüstü genel kurulunu gerçekleştirecek. Milletvekili aday adayı olmak için başkanlıktan istifa eden Zekeriya Mutlu ile Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata, birlik başkanlığı için mücadele edecek.

Genel Kurul’da 128 odanın başkan, başkanvekili ve yönetim kurulu üyelerinden oluşan toplam bin 30 kişi oy kullanacak. Seçim öncesinde esnaf temsilcilerinden oy isteyen başkan adayları, seçimin tüm esnafa hayırlı olmasını diledi. Esnafla bir araya gelen 16 yıllık başkan Zekeriya Mutlu, projelerini de açıkladı. Mutlu, Yeni dönemde planladığı projeleri de açıklayan Zekeriya Mutlu,“Dijitalleşmeye önem vererek, esnafın ürettiği ürünleri uluslararası pazarlarda tanıtacak dijital bir platform kuracağız, ayrıca dijital eğitime öncelik vereceğiz.  Fiyat tarifelerini de dijital ortama taşıyacağız. Dijital Geri Bildirim ve Haber Portalı ile Esnaf İletişim Ağı projelerimizle iletişime de önem vereceğiz. Şoför odaları belge süreçlerinde yetkilendirilecek, Yeşil Esnaf Atölyesi, Gelenekselden Dijitale, Esnaf Destek Masası, Anti-Korsan Mobil Uygulama, Toplu Tedarik Modeli, Dolu Dolu Lojistik projeleri hayata geçirilecek. Kayıtdışıyla mücadeleye ve eğitim öncelikli hedeflerimiz. Ayrıca Sektörel Koordinasyon Kurulu Çalıştayı, Meslek Komiteleri, İş Geliştirme Projeleri, Sosyal Medya, İnsan Kaynakları ve KOBİ Danışmanlığı Birimlerinin oluşturulması gibi planlarımız var” dedi.

“KAPALI KAPILARI SONUNA KADAR AÇACAĞIZ”

İzmir Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yalçın Ata ise “Bütün Oda Başkanlarımızla bugüne kadar kurduğumuz kardeşlik hukukumuz var, kader birliğimiz var; birlikte mücadelemiz ve vefa birliğimiz var. Bu birliği şahsi çıkarlarımız için değil, hepimize hizmet getirelim diye aday olduk. Gizlimiz saklımız yok. Kapımız da gönlümüz de tüm oda başkanlarımıza yönetimlerine ve esnafımıza açıktır. Bizim anlayışımızla bağlarımız daha da kuvvetlenecek, kaybettiğimiz yıllar geri kazanılacak, esnafımız tam manasıyla destek görecek ve Birlik Başkanlığımız bir hizmet kurumu haline dönüşecektir. Acılar acımız, sevinçler sevincimiz, dertler derdimiz ve hedefler hepimizin hedefleri olacaktır. Amacımız, Birliğimizi daha da güçlendirerek, esnafımıza kapanan kapıları sonuna kadar açmaktır. 128 Odamıza bağlı Esnafımızın derdiyle dertlenip, sorunlarına çözüm bulmaktır. Biz kapısı, gönlü ve tüm birimleriyle esnafa açık bir Birlik olma düşüncesini temsil ediyoruz. Oda Başkanlarımın hepsi bizim yol arkadaşımızdır. Tüm faaliyetlerimizde ve tüm kararlarımızın altında onların imzası ve onların iradesi olacaktır” diye konuştu.

Haber Merkezi

İzmir esnafı yarın sandığa gidiyor

Yorumlar kapalı.