İzmir Festivali’nde birinciliği Arda İşkol’un eseri kazandı

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), düzenlediği 36. Uluslararası İzmir Festivali, AASSM’de yapılan 12. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması Final Konseri ile başladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’nın (İKSEV), düzenlediği 36. Uluslararası İzmir Festivali, AASSM’de yapılan 12. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması Final Konseri ile başladı. Konser öncesinde İKSEV Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper, festival destekçilerine teşekkür plaketlerini sundu.

“Keman Konçertosu” dalında düzenlenen  “12. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal Beste Yarışması’nın ilk elemesinde, katılan eserler arasından Hasan Niyazi Tura ve Arda İşkol’un konçertoları finale kaldı. Yarışma konserinde Şef Oğuzhan Balcı yönetimindeki İzmir Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde Hasan Niyazi Tura’nın konçertosunu keman sanatçısı Can Özhan, Arda İşkol’un eserini ise keman sanatçısı Özgecan Günöz seslendirdi. Dinleyicilerin, orkestranın ve seçici kurulun oylarıyla birinciliğe Arda İşkol’un konçertosu, ikinciliğe ise Hasan Niyazi Tura’nın eseri layık bulundu.

Konser sonrasında İşkol’un plaketini Şef Rengim Gökmen, Tura’nın plaketini ise 1. Ve 2. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Ulusal beste yarışması birincisi olan besteci Hasan Uçarsu verdi. İlk seslendirilişlerinde kaydedilen iki konçertonun CD’si İKSEV tarafından bastırılacak.

Haber Merkezi

İzmir Festivali’nde birinciliği Arda İşkol’un eseri kazandı

Yorumlar kapalı.