İzmir’deki su baskınları siyasetin  gündeminde

 AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, kentte yağan yağmur sonrası şehrin dört bir yanında yaşanan sel, baskın ve kanalizasyon taşmalarına yönelik İzmir Büyükşehir Belediyesine, "İzmir, yıllardır her yağmurda bu çileyi yaşıyor. İzmir’in çürümeye terk edilmiş altyapısı yenilenmek zorundadır" diyerek yüklendi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir’de dün yağan yağmur sonrası şehrin dört bir yanında su baskınları yaşandı, altyapı yetersiz kaldı. Göle dönen yollarda dizine kadar suda yürüyen, botla ilerleyen vatandaşların görüntüsünün ardından AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı, İzmir Büyükşehir Belediyesine tepki gösterdi. AK Partili Saygılı, “İzmir, yıllardır her yağmurda bu çileyi yaşıyor. Hem de sorun ve çözümü belliyken yaşıyor. Köy görünüyor, yolu yöntemi ortada, kılavuz da var; ama bu görüntüler nakarat gibi hep karşımızda” dedi.

izmirdeki su baskinlari siyasetin gundeminde aw905611 04
İZMİRLİLER ÇARESİZLİĞE MAHKUM EDİLDİ
Saygılı, şöyle devam etti: “İzmir’in köstebek yuvasına dönmesi, bu sel taşkınlarını yaşaması kader değil. Bıkmadan usanmadan söylemeye devam edeceğiz: Güzelim İzmir, altyapı, trafik gibi en temel sorunlarını çözemeyen, her defasında bu görüntülere sırtını dönerek bahaneler üreten CHP’li bir Büyükşehir Belediyesine maruzdur. Çaresizlik ve çözümsüzlüğe mahkûm edilmiştir. Bıkmadan, usanmadan söylemeye devam edeceğiz, yapılacaklar bellidir. İzmir’in çürümeye terk edilmiş altyapısı yenilenmek zorundadır. Bu çağda, kanalizasyonu olmayan mahalle ve köylerinizle üçüncü büyük şehir olamazsınız. Türkiye Yüzyılı’nı böyle karşılayamazsınız. Her yağmurda, iş yerinden çıkıp karşıya şişme botla geçen İzmirliler, emin olun ki bunu bir oyun zannetmiyor. Arabalarıyla her yağmurda mahsur kalan, taşan mazgalları aşamayan İzmirliler yaşadıklarını ‘Survivor’ zannetmiyor. Bir kenara yazıyor.” – İHA

thumbnail
İlişkiliHaber
Meteoroloji Açıkladı: 2 Haziran’da İzmir’de en az ve en çok yağış alan ilçeler…
İzmir’deki su baskınları siyasetin  gündeminde

Yorumlar kapalı.