KAMU-SEN İl Temsilcisi Toksoy: Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz

KAMU-SEN memur maaşlarına yapılan zam hakkında basın açıklaması yaptı. İl Temsilcisi Toksoy “Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz, bizi mağdur etmeyeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

yenikiraz.com internet sitesiten Semi Tektaş’ın haberine göre, Türkiye Kamu Çalışanları Sendikaları Konfederasyonu (KAMU-SEN) memurlara yapılan yüzde 22’lik zamma ilişkin Konak SGK önünde basın açıklaması yaptı.

Sendika adına konuşan İzmir İl Temsilcisi İrfan Toksoy, “Türkiye Kamu-Sen olarak talebimiz, en düşük dereceli memurun çıplak maaşının 22 bin TL’ye yükseltildikten sonra, 2023 ikinci dönem zammı olan yüzde 6 artış yapılıp üzerine enflasyon farkının uygulanması, buna ek olarak da refah payı verilmesi ve bu artışların bütün memur ve emeklilere aynı şekilde yansıtılması yönündedir” dedi.

 “CUMHURBAŞKANIMIZA GÜVENİMİZ SONSUZ”

Toksoy, “Teklifte 8 bin 77 TL’lik ilave ek ödemenin yürürlük tarihi 15 Temmuz 2023 olarak belirlenmiştir. Böyle olunca memurlarımız 1 Temmuz itibarı ile hak kazandıkları zamlı maaşa rağmen ilave ek ödeme için 15 günlük fark alamayacaktır. İlk defa memur maaşına yapılan artışlar içinde bir kalemin yürürlüğü farklı bir tarih olarak belirlenmiştir.  Bu nedenle teklifin 13. maddesi ile getirilen ilave ek ödemenin yürürlük tarihinin de 1 Temmuz 2023 olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Bu çerçevede Türkiye Kamu-Sen olarak temmuz ayında memur maaşlarına yapılan artışların yetersiz ve eksik olduğunu ifade ediyoruz. Yüzüncü kuruluş yıldönümünü kutlayacağımız Türkiye Cumhuriyetimizin, kadim devlet geleneğimizden miras aldığı köklü bir kamu yönetimi ve memur anlayışı vardır. Güçlü devletler, temsilcisi olan memurlarını da güçlü kılar. Biliyoruz ki Devletimiz güçlüdür; memurlarını ve emeklilerini mağdur etmemiştir, bundan sonra da etmeyecektir. Sayın Cumhurbaşkanımıza da bu konudaki güvenimiz sonsuzdur” dedi.

 Haber Merkezi

KAMU-SEN İl Temsilcisi Toksoy: Cumhurbaşkanımıza güveniyoruz

Yorumlar kapalı.