Karşıyaka’da Patiyaka Şenliği

Karşıyaka Belediyesi'nin geleneksel olarak düzenlediği 'Patiyaka Şenliği' bu sene de patili dostları ve aileleri buluşturacak.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de sokak hayvanlarının yaşam şartları konusunda farkındalığı en yüksek ilçelerinden biri olan Karşıyaka, çok sayıda can dosta ev sahipliği yapıyor. Karşıyaka Belediyesi bu sorumluluğun bilinci ile sokak hayvanlarının varlığını ve yaşamını destekliyor. Bilinçlendirme çalışmaları yürüten Karşıyaka Belediyesi her yıl düzenlediği Patiyaka Şenliği ile can dostları, ailelerini ve hayvanseverleri bir araya getiriyor.

Bu yıl Cordelion Taypark’ta 10 Haziran 2023 Cumartesi günü 14.00-18.00 saatleri arasında Refleks Mama’nın katkılarıyla yapılacak Patiyaka Şenliği’nde hem eğlenceli etkinlikler hem de bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirilecek. Şenlikte çocuklara ve yetişkinlere yönelik can dostların da katılacağı oyunlar, yarışmalar, canlı müzik dinletileri gerçekleştirilecek. Eğitimli köpekler de katılımcılara kendi gösterilerini sergileyecek.

“Yuva arayan can dostlar ile gönüllü aileler şenlik kapsamında buluşturulcak”

Kent yaşamının ayrılmaz parçası olan can dostlarımız hakkında bilgilendirme çalışmalarının da yapılacağı etkinlikte, Karşıyaka Belediye Meclisi Hayvan Hakları Komisyonu, Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü ve sivil toplum kuruluşları da stant açacak. Karşıyaka genelinde gönüllülerin desteğiyle hazırlanan beslenme odaklarının temizliği, can dostların doğru yöntemlerle sağlıklı bir şekilde beslenmesi, gerekli durumlarda sağlık hizmetine nasıl erişim sağlanacağı gibi konular detaylarıyla anlatılacak. Yuva arayan can dostlar ile gönüllü aileler şenlik kapsamında buluşturularak yeni yol arkadaşlıkları da oluşturulacak.

“Can dostlarımızın hak ettiği onurlu yaşamı sağlamak için çalışıyoruz”

Karşıyaka’da yaşayan her canlıya hizmet etmek için çalıştıklarını söyleyen Tugay, “Türkiye’de en fazla veteriner hekim istihdam eden ilçe belediyesi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Yaşam hakkının kutsallığına inanıyor, can dostlarımızın hak ettiği onurlu yaşamı sağlamak için çalışıyoruz. Ben veteriner hekim arkadaşlarımı meslektaş olarak görüyorum çünkü hepimiz hayatların devamı için çalışıyoruz. Hayvanlara duyduğumuz sevgi hiçbir zaman karşılıksız kalmaz. Arkadaşlarımız ile öncelikle sokak hayvanları olmak üzere tüm can dostlarımızın iyiliği için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Haber Merkezi

Karşıyaka’da Patiyaka Şenliği

Yorumlar kapalı.