Meta’dan Twitter’a yeni rakip geliyor!

Facebook'un sahibi olan Meta şirketi, Twitter'a rakip olacak bir metin ağırlıklı sosyal medya platformu üzerinde çalıştığını duyurdu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Facebook’un sahibi olan Meta şirketi, Twitter’a rakip olacak bir metin ağırlıklı sosyal medya platformu üzerinde çalıştığını duyurdu. BBC’ye konuşan kaynaklara göre, Meta’nın kullanıcıları Instagram’da takip ettikleri kişileri bu platformda da takip edebilecekleri bir sistem geliştireceği belirtiliyor. Ayrıca, Mastodon gibi diğer platformlardan da kullanıcıları çekmek için çalışmalar yapılacak.

Meta’nın bir sözcüsü, bu çalışmaların gerçekleştirildiğini doğruladı ve “merkezi olmayan ve metin bazlı paylaşımların yapılabileceği bir sosyal ağ üzerinde çalıştıklarını” açıkladı. Ayrıca, insanların ilgi alanlarıyla ilgili güncel paylaşımlar yapabilecekleri ayrı bir platforma alan oluşturulmasının hedeflendiği belirtildi.

Facebook’un ürün müdürü Chris Cox, platformla ilgili kodlama çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. P92 kod adlı bu platformun yakın bir zamanda piyasaya sürülmesi planlanıyor, ve bazı kaynaklar bu tarihin haziran ayının sonu olabileceğini belirtti.

BBC’ye konuşan kaynaklar, internete sızan ve bu platforma ait olduğu iddia edilen ekran görüntülerinin doğru olduğunu doğruladı. Eğer gerçekten böyle bir platform ortaya çıkarsa, Twitter’ın arayüzüne çok benzeyecek. Bu durumda Elon Musk’ın sahip olduğu Twitter’a ve onun alternatifleri olan BlueSky ve Mastodon’a ciddi bir rekabet oluşturabilir.

Instagram’ın yaklaşık 2 milyar kullanıcısı olduğu düşünüldüğünde, bu platform için güçlü bir temel oluşturabilir. Elon Musk’ın yönetimindeki Twitter uzun bir süredir yeni politikaları nedeniyle tartışmalara yol açmaktaydı.

Haber Merkezi

 

Meta’dan Twitter’a yeni rakip geliyor!

Yorumlar kapalı.