Narlıdere’den örnek çevre afişleri

Narlıdere Belediyesi, çevre duyarlılığı konusunda farkındalık yaratmak ve özellikle deniz kıyısında çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla Sahilevlerini Koruma ve Geliştirme Derneği ile birlikte çeşitli afişler hazırladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Temiz bir çevre, güzel bir gelecek için yere atma, çöpe at’ sloganıyla hazırlanan afişlerde; ‘Buraya yalnızca anılarımızı bırakalım’, Buraya yalnızca stresimizi bırakalım’, Sahilimizi temiz, denizimi mavi tutalım’ ve ‘Sahilimizi koruyalım, izmaritleri yere atmayalım’ sözleri yer aldı. Narlıdere Belediyesi ile Sahilevlerini Koruma ve Geliştirme Derneği işbirliği ile Sahilevleri’nin en uğrak bölgelerine asılan afişlerle vatandaşlara ‘çevremizi birlikte koruyalım’ çağrısı yapıldı.

“En iyi temizliğin hiç kirletmemek olduğunu unutmayalım”

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, özellikle yaz aylarının gelmesi ile vatandaşları sahil kenarlarına akın ettiğini belirterek, “Narlıdere’miz sınırları içinde yer alan Sahilevleri de yaz akşamlarında vatandaşlarımızdan büyük ilgi görüyor. Çevre sorunlarının çözümü konusunda belediyelere yani bizlere büyük sorumluluklar düşüyor. Biz de çalışma arkadaşlarımızla birlikte daha temiz bir Narlıdere yaratmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ve bu konuda halkımızın da bizlere sağladığı geri dönüşlerle başarılı olduğumuzu düşünüyoruz. Çevre sorunlarını azaltmak, önlemek ve engellemek noktasında bizler kadar yurttaşlarımıza da büyük görevler düşüyor. Hep birlikte çevremizi temiz tutalım, en iyi temizliğin hiç kirletmemek olduğunu unutmayalım” dedi. Başkan Engin, Sahilevlerini Koruma ve Geliştirme Derneği’ne de çevre temizliği konusunda gösterdikleri hassasiyet için teşekkür etti.

“Gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak adına”

Sahilevlerini Koruma ve Geliştirme Derneği Başkanı Sema Pehlivan ise 1996’da kurdukları derneğin Narlıdere’yi ve kenti ilgilendiren konularda kamu kurumları ile birlikte çalıştığını ifade ederek, “Daha yaşanabilir, gelecek nesillere temiz bir çevre bırakmak adına Narlıdere Belediyemiz öncülüğünde sahillerimizden başlayarak Temiz Çevre kampanyası başlattık.  Çok kısa sürede faydasını da gördük. Başkanımız Sayın Ali Engin’e tüm destekleri için teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz ki, duyarlı halkımızla birlikte çok kısa bir sürede Narlıdere’yi, Sahilevlerini, İzmir’in en temiz bölgesi yapabileceğiz” diye konuştu.

Narlıdere Belediyesi Basın

Narlıdere’den örnek çevre afişleri

Yorumlar kapalı.