“Olumlu Dijital Okul İklimi Oluşturma” projesiyle İtalya’dalar

İzmir Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi öğretmenleri eğitimde dijital dönüşümünü tamamlayarak kaliteyi Avrupa Birliği boyutunda artırmak amacıyla İtalya’da işbaşı gözlem hareketliği gerçekleştirdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi öğretmenleri “Olumlu Dijital Okul İklimi Oluşturma Projesiyle” eğitimde dijital dönüşümünü tamamlayarak kaliteyi Avrupa Birliği boyutunda artırmak amacıyla İtalya’da işbaşı gözlem hareketliği gerçekleştirdi.

Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi müdürü İbrahim Özdemir Erasmus ve e-Twinning projeleri 2018 yılından beri aktif olarak yürütülmek olduğunu ifade etti. 21.yüzyıl öğretmen becerilerini geliştirmek ve yenilikçi yaklaşımları müfredata uygun hale getirmeyi amaçladıklarını söyleyen okul müdürü Özdemir, “Aynı zamanda farklı kültürlerdeki uygulamalarını görmek ihtiyaçları 2022-2023 okulumuz stratejik planı dahilinde oluşturulan gelişim planımız çerçevesinde ortaya konmuştur. Avrupa Birliğinin 2021-2027 yıllarını kapsayan yeni teklif çağrısında Erasmus+ başvuruları Akredite olmuş İl Milli Eğitim Müdürlüğüne yapılmaktadır.Bu kapsamda 2022 yılı Ocak ayında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce açılan Konsorsiyum üyeliği başvurularına katılmaya karar verdik. İngilizce öğretmenlerimiz Ayşe Çıplak ve Erinç Berk, pandemi döneminde hayatımıza yoğun bir şekilde giren online eğitimlerden yola çıkarak dijital uygulamaların derslere entegrasyonu konusunda bir proje yazmaya karar verdiler. İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen online ve yüz yüze eğitimlere katılan öğretmenlerimiz özellikle “Reading Crew” ve “EUniting Voices For A Sustainable Future” isimli e-Twinning projelerinde ortak çalışmalar yürüttükleri İtalya’nın Corigliano kentindeki lSS Luigi Palma isimli okulla işbirliği yaparak Dijital Öğrenme konusunda bir işbaşı gözlem faaliyeti planlayarak projelerini teslim ettiler. “Olumlu Dijital Okul İklimi Oluşturma” isimli projemizin geçtiğimiz Eylül ayında kabul olduğunu öğrendikten sorumlu öğretmenlerimiz hummalı bir hazırlık sürecine girdiler” dedi.

YABANCI DİL DENEYİMİ

Okul Müdürü İbrahim Özdemir geçtiğimiz günlerde İtalya’ya giden öğretmenlerin, İtalya’da derslerde gözlem yaptıklarını ve planlanan etkinliklere katılarak İtalyan okul sistemi ile ilgili bilgi aldıklarını söyledi.
Günümüzde önemi gittikçe artan eğitime entegre olmuş dijital uygulamalar ve Web 2.0 araçları konusunda İtalyan meslektaşlarıyla bilgi alışverişinde bulunduklarını ifade eden Özdemir, “Özellikle yabancı dil öğreniminin disiplinler arası çalışmalarla desteklendiği ve dijital öğrenci ürünleriyle zenginleşen sınıf ortamlarını deneyimlediler. Aynı zamanda kendi okulumuzda hayata geçirdiğimiz örnek uygulamaları paylaştılar. Bu projeyle okulumuzun dijital dönüşümünü tamamlayarak eğitimde kaliteyi Avrupa Birliği boyutunda artırmak ve nihayetinde öğrencilerimizi hayata daha iyi hazırlamayı amaçlıyoruz. Yürüttüğümüz e-Twinning ve Erasmus projeleriyle farklı ülkelerdeki uygulamalar, ve eğitim sistemleri hakkında daha geniş bir anlayış kazanan eğitimcilerimiz, idarecilerimiz ile yenilikçi, dijital ve pozitif bir okul iklimi oluşturarak öğrencilerimizi teknolojik ve pedagojik yönden en üst seviyede yetişen bireyler olarak okulumuzdan mezun ederek yeni hayatlarına öz güveni yüksek olarak başlamalarını sağlamak en büyük hedefimizdir” diye konuştu.

Haber Merkezi

“Olumlu Dijital Okul İklimi Oluşturma” projesiyle İtalya’dalar

Yorumlar kapalı.