Pençe-Kilit bölgesinden çok sayıda mühimmat ele geçirildi!

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde yapılan arama-tarama faaliyetlerinde, askeri birimler tarafından teröristlere ait çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Pençe-Kilit bölgesinden çok sayıda mühimmat ele geçirildi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Savunma Bakanlığı’nın açıklamasına göre, operasyon kapsamında kahraman Mehmetçikler, teröristlerin kullandığı mağaralara ve sığınaklara girerek arama faaliyetlerini sürdürdü.

Yapılan aramalarda, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde önemli miktarda silah ve mühimmat bulundu. Ele geçirilenler arasında 22 adet 60 milimetrelik havan mühimmatı, 1 adet 81 milimetrelik havan mühimmatı, 500 adet 12.7 milimetrelik uçaksavar mühimmatı, 10 bin adet 7.62×54 milimetrelik hafif silah mühimmatı, 1 jelikan, 2 adet 1000 litrelik su deposu, 1 güç kaynağı (UPS), 1 jelikan benzin, 200 metre CCTV kamera kablosu ve çeşitli yaşam malzemeleri bulunuyor.

Bu operasyon kapsamında Mehmetçiklerin teröristlerin kullandığı bölgelerdeki aramalarının devam ettiği ve ele geçirilen mühimmat ve malzemelerin güvenlik açısından önemli bir adım olduğu bildirildi.

Haber Merkezi

Pençe-Kilit bölgesinden çok sayıda mühimmat ele geçirildi!

Yorumlar kapalı.