Sağanak nedeniyle dereler taştı, yollar kapandı

Karadeniz'in bazı bölgelerinde sağanak nedeniyle su taşkınları yaşandı, bazı noktalarında yollar kapandı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batı Karadeniz belgesinde yağışlar etkili oluyor. Düzce’de özellikle Yığılca, Gölyaka, Çilimli, Akçakoca, Cumayeri ve merkez bölgesinde yağışlar etkili oldu. Düzce’de de etkili olan yağışlar sonrasında Yığılca ilçesine metrekareye 130 kilo yağış düştü.

saganak nedeniyle dereler tasti yollar kapandi aw930743 02 1

Düzce’de gece boyu devam eden yağışlar neticesinde Göndolaması köyünden geçen dere taştı, köy merkezi sular altında kaldı.

saganak nedeniyle dereler tasti yollar kapandi aw930949 05

ULAŞIMA KAPATILDI

Bartın kent merkezinden geçerek Karadeniz’e dökülen Bartın Irmağı’nda su seviyesi yükseliyor.
Irmak kıyılarındaki yürüyüş yolları ve iskeleler sular altında kaldı. Kıyıda yer alan araç yolları da tedbir amaçlı ulaşıma kapatıldı.

saganak nedeniyle dereler tasti yollar kapandi aw930998 02

ZONGULDAK-EREĞLİ KARAYOLU HEYELANLAR NEDENİYLE TRAFİĞE KAPATILDI

İl genelinde devam eden yağışlar nedeniyle Zonguldak merkezde metrekareye 247 kilogram yağış düşerken, Çaycuma ilçesine 173 kilogram, Gökçebey ilçesine 147 kilogram, Devrek ilçesine 130 kilogram, Kdz. Ereğli ilçesine 129 kilogram, Kozlu ilçesine 113 kilogram, Alaplı ilçesine 89 kilogram, Kilimli ilçesine 87 kilogram, Beycuma beldesine 197 kilogram yağış düştü. Söz konusu yağışlarla birlikte meydana gelen heyelanlar nedeniyle Zonguldak-Ereğli karayolu trafiğe kapatıldı.

BİNE YAKIN HEYELAN VE TOPRAK KAYMASI

AFAD Başkanı Yunus Sezer, Karadeniz Bölgesi’nde metrekareye yaklaşık 130 kilogram yağış alındığını, buna bağlı olarak bine yakın heyelan ve toprak kayması olduğunu ve 15 ile yeniden turuncu uyarı verildiğini ifade ederek, çalışmaların hızlı bir şekilde sürdüğünü söyledi.

İHA

Sağanak nedeniyle dereler taştı, yollar kapandı

Yorumlar kapalı.