Bölgesel Amatör Lig’deki şike iddiası yargıya taşındı!

Bölgesel Amatör Lig'de, İzmir takımları Torbalıspor ile Çeşme Belediyespor arasında oynanan  mücadelesi öncesinde şikeye teşebbüs edildiği iddiası yargıya taşındı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2 Mayıs 2023 tarihinde Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda Torbalıspor-Çeşme Belediyespor takımları arasında oynanan ve kaybedenin bir alt lige düşeceği play-out mücadelesi öncesinde futbol menajeri Ömer Bedioğlu’nun (41) şike yaptığı iddiası üzerine soruşturma başlatıldı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, sanık Bedioğlu’nun kritik mücadele öncesi Torbalıspor oyuncusu Şamil Ünal ile takım kaptanı Durmuş Eroğlu’na maçı satmaları karşılığında takım oyuncularının her birine 50 bin lira teklif ettiği ileri sürüldü.

SES KAYDI

İddiaya göre Torbalıspor’un tecrübeli oyuncusu Şamil Ünal’ı Whatsapp üzerinden arayan menajer Ömer Bedioğlu, “Yanında kimse var mı?” diye sorduktan sonra yalnız olmadığını öğrenince “Yalnız olunca görüşelim” diyerek telefonu kapattı. Ünal, telefon görüşmesiyle ilgili takım kaptanı Durmuş Erol ile konuştu. Ünal ile Erol, Bedioğlu’nun şike teklifi için arayabileceğini düşünerek Torbalıspor Kulüp Başkanı Batuhan Atay Arslan’ın yanına durumu anlattı. Başkan Arslan’ın isteği üzerine Ünal, Bedioğlu’nu başkanın yanında telefonla aradı ve bu anları da ses kaydına aldı. Bedioğlu’nun telefonda mücadeleyi Çeşme Belediyespor’un kazanması gerektiğini dile getirerek, “Çeşme Belediyespor’un kazanması için takımın aleyhine ne yapabilirsin? Takımda bize yardımcı olabilecek başka kimse var mı? Kişi başı 50 bin lira verebiliriz” dediği öne sürüldü.

AYDINLI HAKEMLER DE BAĞLANDI 

Şamil Ünal ile Durmuş Eroğlu, Başkan Arslan’ın bilgisi dahilinde menajer Ömer Bedioğlu ile şike teklifinin detaylarını görüşmek üzere 29 Nisan 2023 Cumartesi günü Gaziemir ilçesindeki bir AVM’de buluştu. İki futbolcu, görüşmeyi üzerlerindeki ses kayıt cihazı ile savcılığa delil olarak sunmak üzere kaydetti. İddiaya göre, Bedioğlu müsabakada görev yapacak Aydınlı hakemleri de bağladığını belirterek Çeşme Belediyespor’un kazanması durumunda maçtan hemen sonra parayı vereceğini söyledi. Bedioğlu maç esnasında güvendikleri bir arkadaşlarını yanına oturturlarsa parayı ona gösterebileceğini de ifade etti. Bu anları uzaktaki bir masaya oturan Torbalıspor Başkanı Batuhan Atay Arslan da izledi.

Bölgesel Amatör Lig’deki şike iddiası yargıya taşındı!

Yorumlar kapalı.