Soyer :Siyaset bu kadar seviyesiz, alçakça yapılmamalı

Tunç Soyer, AK Parti'den gelen Polonya seyahati ile ilgili eleştirilere sert yanıt verdi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Dokuz Eylül TV’de gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Başkan Soyer, şunları söyledi:

İzmir-Münih, Münih-Varşova, Varşova’dan 2 saat yol yapmışız, ertesi gün toplantıya katılıp geri dönmüşüz. Yorgunluk umrumda değil ancak olayın böyle tanıtılması utanç verici. Gençler için gitmişiz, 2026’da gençlerimiz Avrupa’nın gençleri ile buluşsun diye gitmişiz. İnsan siyasetin bu seviyede olmasına çok üzülüyor. Bu İzmir halkına, Türkiye’ye haksızlık… Siyaset bu kadar seviyesiz, alçakça yapılmamalı. Bu kadar kötü nasıl olunabiliyor inanamıyorum. Bunu yazanlar üstelik neden gittiğimizi de biliyorlar. Bu memlekette memleket için ömrünü vakfeden insanlar var. Ben onlardan biriyim. Bunlar bana dokunmaz. Ben bu memlekette, gençler, gelecek kuşaklar için üzülüyorum.

Seferihisar’dan beri bu böyle… Hiç azalmadan saldırı devam ediyor. İsmimi doğru koymuşlar, çelik gibi duruyorum. Ne yıpratabiliyorlar, ne yorabiliyorlar, ne vazgeçirebiliyorlar, ne teslim alabiliyorlar. Teslim alamayacaksınız, yıpratamayacaksınız, benimle başa çıkamayacaksınız. İzmirli benim yanımda.

Sabah gördüm nevrim döndü. Bu kadar kötü olunamaz. Bu kadar alçak nasıl olunabilir, bu kadar rezil nasıl olunabilir? Bu ülkenin bu şehrin gençleri ile ilgili bir şey yapıyoruz. Buna nasıl leke sürmeye çalışırsınız? Neden? Bu siyaset dışı bir şey

HABER MERKEZİ

Soyer :Siyaset bu kadar seviyesiz, alçakça yapılmamalı

Yorumlar kapalı.