Taksideki tacizi savcı önledi!

Kadıköy'de yaşanan taciz olayında şüpheli Mustafa E. (35), Kübra K. (25) isimli kadını takip edip sarılmaya çalıştıktan sonra, Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesi bürosunda görevli Cumhuriyet Savcısı Ayşe Gül Gürer tarafından gözaltına alındı.

Taksideki tacizi savcı önledi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Soruşturma tamamlandı, şüpheli hakkında “Cinsel Saldırı” ve “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçlarından toplam 17 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildi.

Olay, 30 Haziran 2023 tarihinde Kadıköy’de gerçekleşti. Kübra K., yolda yürürken kendisini takip eden Mustafa E. tarafından tacize uğradı. Kaçmaya çalışan Kübra K., bir taksiye binerek yardım istedi. Takside bulunan Cumhuriyet Savcısı Ayşe Gül Gürer, durumu polise bildirerek olaya müdahale etti.

Soruşturmanın tamamlanmasının ardından Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüpheli Mustafa E.’nin alkollü olduğunu fark ederek yardım etmek amacıyla Kübra K.’ya yaklaştığını iddia ettiği belirtildi. Ancak, tanıkların ifadelerine dayanarak olayın taciz ve saldırıya dönüştüğüne dair deliller ortaya kondu.

İddianamede, şüpheli ile mağdur arasında önceden bilinen bir husumet olmadığı, şüphelinin mağdurun koluna girmesi ve sarılma eylemlerinin anlık değil, sürekli bir şekilde gerçekleştiği ifade edildi. Bu nedenle, şüphelinin eylemlerinin sarkıntılık aşamasını aştığı ve suçun cinsel saldırı ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarına dönüştüğü belirtildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli Mustafa E. hakkında “Cinsel Saldırı” ve “Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma” suçlarından toplam 17 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile cezalandırılması talebinde bulundu.

Taksideki tacizi savcı önledi!

Yorumlar kapalı.