Yerlikaya’dan ‘Soylu dönemi’ açıklaması

DEVA Partisi Ankara Milletvekili İdris Şahin, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'ya, Süleyman Soylu döneminde İçişleri Bakanlığı kadrolarının "temizlendiği" ve aynı dönemde artan suç örgütlerine karşı düzenlenen operasyonlar hakkındaki iddiaları sordu.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şahin, “İçişleri Bakanlığında sanki devir teslimden sonra var olan sayaç sıfırlanmış gibi bir görüntü var, sizce İçişleri Bakanlığında saat ve sayaç yeniden sıfırlandı mı?” sorusunu yöneltti.

Bakan Ali Yerlikaya ise bu soruya yanıt vererek, Soylu dönemindeki operasyonlar hakkında bilgi verdi. Yerlikaya, “Son beş yılda (2018-2022) meydana gelen toplam 2 bin 102 organize suç olayında 27 bin 186 şüpheliye işlem yapılmış, 9 bin 651 şüpheli tutuklanmıştır. Genel olarak görüldüğü üzere, organize suç örgütlerine karşı devletimizin ilgili tüm kurumları ile koordineli bir biçimde süreklilik arz edecek şekilde operasyonlar yürütülmektedir. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzun önceliklerinden birisi olan ‘huzurun kökleştirilmesi’ hedefi doğrultusunda tüm suç ve suçlulara karşı yürütülen operasyonlara aralık vermeksizin devam edilecektir” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Yerlikaya’dan ‘Soylu dönemi’ açıklaması

Yorumlar kapalı.