Tire Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 15 bin lira oldu

Tire Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 15 bin liraya yükseldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari ücretin 11 bin 400 lira olmasının ardından bazı belediyeler de işçilerine ara zam verdi. Son olarak Tire Belediyesi, çalışanlarına ara zam verdi. Tire Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 15 bin liraya yükseldi.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan’ın makam odasında gerçekleşen toplantıya Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Disk/Genel İş Sendikası İzmir 7 nolu şube yetkilileri ve işçi temsilcileri katıldı. İmzalanan ek protokole göre, asgari ücrete yapılan zammın ardından ek iyileştirmeler ile birlikte en düşük işçi maaşı 15.000 TL olarak güncellendi.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran yaptığı açıklamada “Personelimizin her daim yanındayız ve yanında olmaya da devam edeceğiz. Sizler Tire Belediyesi’nin topluma yansıyan yüzlerisiniz. Sizlerin refahını yükselterek daha iyi bir çalışma azmi kazandırma ve aşkla yaptığınız hizmetlerinizi daha da mutlulukla yapmanızı sağlamak her zaman bizim önceliğimiz oldu. Bizler Ocak ayında yaptığımız toplu sözleşmeden memnunduk ancak sürekli yükselen enflasyon karşısında personelimizin mağdur olmasına gönlümüz razı olmadı. Bütçemizin elverdiği oranda sizler için elimizi taşın altına koyduk. Mesai arkadaşlarımıza ve ailelerine yapılan iyileştirmelerin bereketli olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Haber Merkezi

Tire Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 15 bin lira oldu

Yorumlar kapalı.