Türkiye bir ilke daha imza attı

Biolife Global Service (BGS) içme suyunun canlı olması için geliştirdikleri  çubuk filtre’nin tanıtımını basın toplantısı eşliğinde gerçekleştirdi. BGS Genel Müdürü Birol Işık, ürünün  içme suyunu canlandırarak kalitesinin arttırdığını dile getirdi. 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Demet Gürgen

20 yıllık bir araştırma ile geçmişten bu güne uzanan bir süreç olduğunu aktaran Işık, “Yıllar önce İran’da üniversite düzeyinde yapılan araştırmada kullanılan değerli taşların insan üzerindeki etkisi ortaya çıkmış ve bunlar bilimsel araştırmalar yapılarak geliştirilmiş. Yaklaşık 8 bin 800 çalışma ve arge aşamasından sonra bu günkü önümüzde duran ürünler haline getirilmiş. Bu süreç yaklaşık 7 yıllık bir bilgi birikimini oluşturuyor. Fakat İran’da yaşanan problemlerden dolayı bu çalışma durdurulmuş ve devamı yapılmamış. Bu araştırmayı yapan ve küçülmeye giden şirket ile tanışmamız sonucu oradaki teknolojiyi ve bilgi birikimini ülkemize taşıdık. Geçen yıl ekim ayında ise şirket tamamen kuruldu. Yapılan bu ürünün dünyada eşi benzeri yok. İlk defa Türkiye’de yapıldı” dedi.

Fabrikanın İzmir’e kurulduğunu ifade eden Işık, “ Su her canlı için olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. Bu araştırmanın ilk amacı su ile ilgili farkındalığı hatırlatmak. Herkes su tüketir fakat tüketilen su hakkında detaylı bilgiye sahip değiliz. İçilen suların canlı olması gerekmektedir. Piyasaya sunulan bu ürün içilen suların kalitesini arttırıyor.  Satışının başladığı bu ürün suyun PH değerini arttırıyor ve daha sağlıklı ve yararlı bir suyu içmemize olanak sağlıyor. Suya konulan çubuk şeklindeki ürün çeşme sularında dahi etkili olarak PH değerini yükseltiyor. Yüksek PH’lı sular düzenli içildiğinde 6 aydan sonra vücudun tamamen temiz ve arınmış olmasını sağlıyor. Ürün tam olarak burada devreye giriyor ve sağlıklı ve dinç bir vücut için aracılık yapıyor. Ticaret Bakanlığı onaylı olan ürünün 1 mayıs’ta resmi olarak satışı başladı. Bir çubuk fitre yaklaşık üç ay kullanılabiliyor” ifadelerini kullandı.

 

turkiye bir ilke daha imza atti tas

Türkiye bir ilke daha imza attı

Yorumlar kapalı.