Türkiye’deki Taylandlı öğrenciler DEÜ’de bir araya geldi

Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Uluslararasılaşma vizyon çerçevesinde Türkiye’de öğrenim gören Taylandlı üniversite öğrencilerini ağırladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Etkinliğe DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya, Tayland Kraliyet Büyükelçisi H.E. Apirat Sugondhabhirom, İzmir Ticaret Odası Başkan Danışmanı Mine Güneş Kaya ve Türkiye’de öğrenim gören Taylandlı öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan DEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, Dokuz Eylül Üniversitesi’nin; bilimsel faaliyetlerin yanında Türkiye’nin tanıtımına da katkı sağladığını belirterek, “Ülkemizdeki farklı yükseköğretim kurumlarında öğrenim gören Taylandlı öğrencileri, Rektörlüğümüz çatısı altında konuk etmekten mutluluk duyuyoruz. Üniversitemiz, kentimizin dört bir yanına yayılan kampüsleriyle ‘kent üniversitesi’ konumunda yer almaktır. Sahip olduğu pek çok akademik imkânın yanı sıra; dinamik eğitim kadrosu, günümüz ihtiyaçlarına cevap veren gelişmiş laboratuvarları ve kentin doğal yapısıyla bütünleşen yerleşkeleri ile yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da yoğun ilgi görüyor. Sizlerin Üniversitemiz ve kentimiz hakkında tüm sorularınızı yanıtlamak için bir araya geldik” dedi.

“Uluslararasılaşma hedeflerimiz doğrultusunda yılmadan çalışıyoruz”

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin İzmir ile bir bütün haline geldiğini anlatan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, “DEÜ, 40 yılı aşkın bir süredir kent mozaiğinin ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir” dedi. DEÜ’nün ulusal ve uluslararası alanda birçok başarıya imza attığını belirten Güzel, sözlerini şöyle sürdürdü: “Uluslararasılaşma hedeflerimiz doğrultusunda yılmadan çalışıyoruz. Gerek yapmış olduğumuz uluslararası iş birliklerimiz, gerekse akademik çalışmalarımız, bizleri dünya çapında görünür kılıyor. Dokuz Eylül Üniversitesi olarak, uluslararasılaşma politikamızın meyvesi olarak Taylandlı öğrencilerimizi ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bilim dünyasının geleceği olan tüm öğrencilerimize Dokuz Eylül olarak dokunuyor, onların gelişimine katkı koymayı bir amaç olarak görüyoruz. İzmir’in kalkınması noktasında sorumluluk sahibi olduğumuzu biliyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

“İzmir’in en köklü eğitim kurumlarından biri”

Dışişleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi Büyükelçi Naciye Gökçen Kaya, İzmir’in yükseköğretimde bir marka olduğunu belirterek, “Dokuz Eylül Üniversitesi, Türkiye’nin batıya açılan penceresi olan İzmir’in en köklü eğitim kurumlarından biridir. İki ülke arasında eğitim faaliyetleri açısından önemli projeler yapılıyor. Önümüzdeki dönemlerde de öğrenci ziyaretleri, akademik proje ortaklıkları ve tanıtım faaliyetleri artarak devam edecek” dedi. Tayland Kraliyet Büyükelçisi H.E. Apirat Sugondhabhirom ise Türkiye’nin yükseköğretim konusunda önemli bir merkez olduğunu belirterek, “Dokuz Eylül Üniversitesi, gençlerimizin; ülkemizin dışında eğitim almak istediği önemli bir eğitim kurumu. İzmir’i ve Dokuz Eylül Üniversitesi’ni Türkiye’de eğitim gören gençlerimize tanıtmak amacıyla bir etkinlik düzenledik” diye konuştu. İzmir Ticaret Odası Başkan Danışmanı Mine Güneş Kaya da, İzmir’in eğitim potansiyeli ve iş imkanları konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Etkinlik sonrasında katılımcılara DEÜ’nün Türkiye çapındaki sosyal sorumluluk projesi olan Eylül Bebekler hediye edildi.

Haber Merkezi

Türkiye’deki Taylandlı öğrenciler DEÜ’de bir araya geldi

Yorumlar kapalı.