Ziraat Odası da tarım işçisine derman olmadı

Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, tarım işçilerine 440 lira yevmiye ücreti verilmesini ön gören tutanağa imzasını attı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Torbalı’da tarım işçilerine reva görülen 440 lira yevmiye ücreti tepki çekmiş ve tarım işçileri yevmiye ücretlerinin arttırılmasını talep etmişti. Dün Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin’in öncülüğünde yeni bir toplantı gerçekleşti. Tarım işçisi temsilcileri, tarım işveren temsilcileri ve dayıbaşı temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıdan istenen sonuç çıkmadı. Torbalı Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, tarım işçilerine 440 lira yevmiye ücreti verilmesini ön gören tutanağa imzasını attı.

42 LİRA KESİNTİ OLACAK İŞÇİNİN ELİNE 398 LİRA GEÇECEK

İşçilere taşeronluk yapan dayıbaşıların payı ise 42 lira olarak belirlendi. Bu pay işçinin yevmiyesinden kesilecek. Yani Sabah 6’da iş başı yapıp 8 saat güneş altında çalışacak tarım işçisi bir kadının eline yalnızca 398 lira para geçecek. En ağır şartlarda sigorta ve diğer sosyal güvenceleri olmadan çalışan tarım işçileri, ay sonunda asgari ücret bile alamayacak.

Hasan Demir

Ziraat Odası da tarım işçisine derman olmadı

Yorumlar kapalı.